Povodí Ohře – Dva trámy na kříž

Typ: LP
Rok vydání: 2020
Label: Naše desky
Délka: -
Autor: štelca
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Když už se zase jednou zdá, že nic nikam nevede a hlavně že se nic neděje, tak si aspoň náckové (potomci bejvalejch narkomanů) prolínající se se slušnými Čechy (příbuzný kurev) a obráceně, zajdou zaskotačit na Staromák – demoškou proti epidemiologickým a totalitním nařízením. Jak je to dlouho, co se ty samý lidi na tom samym náměstí zahalovali dobrovolně a pragmaticky? A jak je to dlouho, co policejní složky vyžadovaly na demoškách nezahalený tváře všech? Pak že se nic neděje. A do toho si Povodí Ohře vydá desku, o který jsem si myslel, že laťku jedničky nepřekoná a na první poslech to tak bylo.

Jenže, ty vole, tohle je ale zase strašně dobrý. Jsem téměř dojatej. Ale je to zase strašně dobrý. Obecně se vzájemně vylučuje shoda mýho vkusu s tzv. seriózní hudební publicistikou. Nebo se aspoň limitně blíží nule, holčičko. Ale tady to vypadá, že smečka pankáčů bude skoro až závodit s MM v krysím závodě. Kdo složí Povodí víc komplimentů? Pětku na pankáče, protože tohle je jejich muzika. Signatáři Chebského manifestu berou zbytky redakcí hudebních periodik a webové expanze fresh nápaditosti útokem. Vidim mělničáky v prvních řadách, družební přátelé z Povodí Labe. I Všetatská brigáde LOKO útočí na křídle. Je to jejich muzika.

Ohře nastřádalo další dávku zaflusanosti vlastní podstaty a nadrtili to do drážek. Marek Hadrbolec z kidsandheroes.com (doufám že pankáč > MM) tvrdí, že „ozdobou je perfektní zvuk od Amáka. Nedovedu si představit, komu by na něm co vadilo.“ No, ozdobou fakt je. Ale snad to neni ani tolik zásluha studia, jako dostatek vlastního ksichtu. Prostě trochu jinejch písniček, než co se jinak v Golden HIVE Studios smaží. A to neni vůbec namířený proti Amákovi a jeho schopnostem. Dobře, a co ten Havel, že? Loňskej singl Rakovina / Vašek je samozřejmě všeobjímající. A tak i Vašek na ikonostasu. No nevim, můj hlas pro jedinýho skutečnýho prezidenta je za Emila Háchu. „Ty, Emile. Nezdá se ti, že ten hajný k nám zanáší nevědecké názory?“

Povodí Ohře se vylilo do osmi (potažmo sedmi) skladeb a hrozně hezky rezonujou v hlavě i s věčnýma každodenníma otázkama. Takže i ty si ztratil o sex s manželkou zájem? Hovno. Když seš blbej, tak seš blbej. „Dva trámy na kříž“ je suverénní a parádně sudeťácká deska (vydaly Naše desky). A až začne kvalita upadat, zase na západě po nonstopech něco vymyslí. Jestli mi Hoges napsal, že je to „po dlouhý době kytarová deska, která mě posadila na prdel“, tak se na zteč dala i Vysočina. Mít pár jistot je fajn.

Tracklist:

01. Nebezpečnej chlap

02. Vašek

03. Stará zem

04. Jantarové dlaně

05. Správná dobrá jména

06. Jak ještě dlouho

07. Blues Sv. Mikuláše

08. Litanie

Vložil: Buky
22.11.2020