Rote Hexe – Red witch

Typ: LP
Rok vydání: 2012
Label: Cricket Cemetery
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Někdy mě baví, když se muzika hraje pomalu, tvrdě a potemněle. Občas je to příjemná změna od melodických rocknrollových rifů, rozjuchaného power popu a splašených hardcore punkových rytmů.

Přesně na tuhle notu hraje „Rudá Čarodějnice“, která servíruje pomalý a intenzivní sludge rock, silné kytarové nápady a jedovatý, zlounský zpěv. Vše, co má nahrávka v sludge duchu mít, tu je a co především, kapela je obdařena citem pro psaní výrazných nápadů, kterými jejich muzika dokáže strhnout. Písně jako „Journey Of The Forsaken Monk“ nebo závěrečná „Through Bramble, Thorn & Thistle“ jsou pecky, stavící na klasických Black Sabbatovských rifech, přefiltrovaných skrze black metal i utahaný sludge punk a pokud máte rádi žánrové klasiky v duchu třeba starých desek 16, Sleep nebo EyeHateGod, na této nahrávce byste si měli pošmáknout. Krom toho zde ovšem můžete nalézt i odkazy na určité prvky hardcore devadesátých let, tak jak byl interpretován kapelami jako Threadbare nebo Deadguy. Samozřejmě to není nahrávka na rozjuchané mejdany nebo prosluněné letní dny. To, co tu duo z Los Angeles produkuje, je muzika atakující to temné v nás a dělá to sakra dobře, zvlášť s ohledem na to, že má za sebou v podstatě pár měsíců existence.

Návdavkem k desce vydané v nákladu 250 kusů dostanete jednostranné flexi s pátým songem a ještě nášivku, no nekupte to? 🙂 Fandové klasických nahrávek z produkce Southern Lord by měli zbystřit pozornost. Další deska od Cricket Cemetery, která výrazně vybočuje z průměru a je od A do Z parádně udělaná.

Tracklist:

1. The Brightest Decaying Star

2. Journey Of The Forsaken Monk

3. Red Witch

4. Through Bramble Thorn & Thistle

5. Black Wood Becomes White Wood (Bonus flexi)