Seized Up – Brace Yourself

Typ: LP
Rok vydání: 2020
Label: Pirates Press Records
Délka: -
Autor: štelca
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Pár hc/punk bitev už má tahle parta za sebou. Přesto je hezký, když veteráni scény zakládají další kapely. Svědčí to o neutuchající mladickosti. Nelze rezignovat u televize v půl osmý. Svědčí to, že zdravá nasranost a agresivita pořád plane někde uvnitř. Seized Up ze Santa Cruz nepopírají kořeny, neservírují nic novýho. Neodmítají to starý a berou si to nejlepší z old school i newschool US hardcore západního pobřeží.

Nepopíratelná stopa pozdních Black Flag, stejně jako otisk Strife v macho pasážích a Refused v éře širokých kalhot a XXL mikin. Circle pit po celou dobu dvacet minut trvajícího koncertu. Zpocený těla, naběhlý žíly na bicepsech local posers, naběhlý žíly na holejch lebkách místních sXe skinheads, stejně jako upřímná radost a enthusiasmus ostatních. Vždycky je osvěžující slyšet čistou agresi, dynamicky měnící se tempa a i náznaky break-downu. Seized Up snesou i jistou paralelu s OFF!, ale nutno podotknout, že OFF! jsou mi projevem mnohem bližší, stejně jako Seized Up budou mnohem bližší lidem chovajícím úctu k Good Riddance.

Při prvních posleších jsem vůbec neměl pocit, že by něco tak příšerně neaktuálního mělo zasluhovat pozornost mladších hardcore kids, ale zrající hardcore kid ve mně zvítězil a vzpomněl jsem si, co pro mě bylo důležitý před >10 rokama. Byly to (taky) tvrdý kytary, agresivní vokál a masakrální sprinty bubnů, proložený těžkýma tempama jako na „In My Head“. To byla psycho deska, stejně jako „Loose Nut“. Seized Up mají na debutu zvuk jako dobře zavedená ocelárna a to dává jejich HC štempl demoliční koule.

Nedá se vůbec říct, že by „Brace Yourself“ obsahovala hity na první dobrou. Ani na druhou. I tak je jedenáct kousků poměrně kompresní záležitostí, titulní „Manic Decompression“ navzdory. Nahrávka neobsahuje nic, co byste předtím neslyšeli. Na druhou stranu, třeba jste to už moc dlouho neslyšeli a tak je dobrý si připomenout, s čim a kym jste se vůbec kdysi dali do spolku. I tak je největší deviza, že to nikdo z těch čtyř postarších týpků nezabalil. Ber to jako motivaci vydržet. Dvanáctipalec na 45 rpm, co bys vlastně chtěl víc? Tohle nikdy neskončí. Vyšlo na http://piratespressrecords.com.

Tracklist:

01. Manic Decompression

02. Human Locusts

03. Disasteroid Mutation

04. Tent City Exodus

05. Older and Wiser

06. Bleeding Fingers

07. Terminal Disarray

08. Sobriety Hurts

09. Taking Back The Neighborhood

10. Blob of Mediocrity

11. Shadow Panther

Vložil: Buky
15.12.2020