Slutet – När Helvetet Brunnit Mot Sitt Slut

Typ: LP
Rok vydání: 2017
Label: Insane Society Records
Délka: 26:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Co se vleče neuteče. Kvalitní nahrávky i kapely se svojí šance vždycky dočkají. Stejně tomu bylo s nahrávkou švédských Slutet. Což je dejme tomu all-star crust core kapela ze Švédska (překvapivě), kde najdete profláklé zvrásněné tváře sešlehané skandinávskými větry a otřískané špinavými pódii evropských squatů a barů z kapel jako Warcollapse, 3 Way Cum, Operation nebo Unarmed. Nahráno, smícháno a zmasterováno bylo v únoru letošního roku. Pak se hledal label(y). A ty se nedařilo dlouuuhou dobu najít. Ono se není čemu v dnešní uspěchané době divit. Vinyly vycházejí jak na běžícím pásu. Labely jsou finančně i časově vyčerpané a tak se stane, že i nahrávka od takovéto kapely snadno zapadne. Takže historie téhle nahrávky se táhne po celý rok 2016, kdy někdy v půlce roku kapela nahodila celé album na Spotify a následovně celé k poslechu na YouTube. Mezitím se samozřejmě zadařilo a vinyl vydání se nechytil nikdo jiný než mocný Barvák z Insane Society impéria. Takže nyní máte jeho zásluhou možnost položit tenhle asfalt na gramec a vychutnat si Slutet debutní album pěkně naostro z vinylových drážek.

Na albu je 14 vypalovaček v tradičním skandinávském crust core duchu, kterej jel naplno po celá plodná 90. léta. A tím teď myslím, že nejde o splašený rychlý špinavý hlučný d-beat / crust jako tomu je u kapel z posledních pár let, které se nechaly inspirovat japonskými noise / punk spolky. Slutet si pěkně jedou lajničku narýsovanou kapelama jako Warcollapse, 3 Way Cum, Wind Of Pain, Bombraid atd. Tudíž hrubej střednětempej crust core plnej zajímavejch riffů, s důrazem právě na tenhle klasickej crust rytmus (alá Consume, Deathraid, State Of Fear nahrávky), kterej nikam nepospíchá naopak vám dodá dostatečně prostoru a času se jen tak vyvalit na sofa, rozdělat lahvo a celou nahrávku si v klidu vychutnat (stejně tak i to lahvo). Případně si dát ke druhý straně lahvo numero duo. Celou nahrávkou se nese jako červená niť odkaz právě na předchozí kapely členů Slutet. Temná nikam nespěchající atmosféra spolu s kvalitní nahrávkou a produkcí pořízenou v osvědčeném studiu Communichaos Media pod taktovkou Kenka (Dischange, No Security, Meanwhile). Tudíž je tohle povinnost právě pro fans Warcollapse nebo 3 Way Cum. Nepoddajný bahýnko, ze kterýho se nohy tuze špatně tahaj. Vlastně vy je z toho bahna ani tahat nebudete chtít, prostě rezignujete a v tom marastu se celý pěkně poválíte a chrochtat u toho budete blahem. To vám zaručuju.

Vychází v nákladu 500 ks na černých vinylech. Celá nahrávka je k poslechu jak na labelovém bandcampu, tak na youtube a na Spotify. Takže pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, můžete to čeknout právě na internetech a potom podpořit vydávající label.

Tracklist:

1. Intro

2. Utblottad

3. Apati

4. Gammal Och Rutten

5. Eskapism

6. Hopplös

7. Vart Tog Livet Vägen

8. Evig Befrielse

9. Bottenlöst Fall

10. Löneslav

11. Mardrömmen

12. Tillbaka Till Mörkret

13. Det Svarta Halet

14. Outro