Strike Anywhere – Iron Front

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Bridge 9 Records
Délka: 30:01
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Melodickej rychlejší hardcore… a tady jsem mohl skončit, protože přesně do týhle škatulky Strike Anywhere zapadaj… ale každý jejich album je svým způsobem jedinečný. Od syrovýho „Change Is a Sound“ přes vyklidněný „Exit English“, předposlední vyhraný „Dead FM“ až po novinku „Iron front“ (jasný plus nějaký sedmipalce, kompilace, živáky atd), která vyšla před pár týdny na Bridge 9 Records.

Všechny alba Strike Anywhere mají dohromady cca 3 hodiny, poslouchat je v jednom zátahu, zaručuju, že se nebudeš nudit … tohle je kapela, který to všechno sežereš i s navijákem a ještě budeš mít pocit, že je to málo. Tenhle na poslech příjemnej melodickej hardcore s tak typickým zpěvem není rozhodně obsahově (především textově) o chlastání, skejtování, parties atd. jak bys to v tomhle stylu mohl/a čekat. Všechny alba Strike Anywhere jsou protkaný a nasáklý špínou politiky, kritikou společnosti, témata, který tě ať chceš nebo nechceš provází na každým kroku. A rozhodně si neberou žádný servítky. Pěkně bez okliky a přímo do hnisavejch boláků současnejch průserů USA i globálních sraček – války, chudoba, postavení a problémy obyčejných lidí v dnešní společnosti (zní to pateticky? Smutná realita, neuděláš nic). Songy jako „Western Scale“, „Failed State“ nebo „The Crossing“ rozhodně nejsou o píchání a fetování na plážích v Miami (či kdekoliv jinde). Stojí za to si v případě tohodle alba (a samozřejmě nejenom „Iron Front“) texty přečíst.

Obal je opět luxusně provedená práce, od grafiky přes provedení, po použitej barevnej tón. Navíc tuhle desku (v mým případě vinyl – barevnej) seženeš přímo u Bridge 9 Records na jejich eshopu za směšnou cenu a downloadem celýho alba zdarma jako bonus v nezkurvený kvalitě a kompletní grafikou pro CD v .pdf formátu.

Tahle kapela má pořád co říct a zdá se, že to bude ještě řádku let trvat … a to je jedině dobře !!!

Tracklist:

01. Invisible Colony 01:18

02. I´m Your Opposite Number 02:16

03. South Central Beach Party 02:23

04. Failed State 02:26

05. Hand Of Glory 01:40

06. The Crossing 02:49

07. Spectacular 01:45

08. Blackbirds Roar 02:15

09. Omega Footprint 02:07

10. Summerpunks 02:04

11. First Will And Testament 02:48

12. Western Scale 03:13

13. Postcards From Home 02:46