Svaveldioxid – Ändlös Mardröm

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Phobia records
Délka: 13:07
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak jsem se na debutní album týhle kapely ze Stokáče chtěl přinavnadit „post-apo“ románem Ztracená a udělat si k němu takovej soukromej soundtrack, ale ono stačilo rozevřít ten lákavě provedenej gatefoldek, kterej svým zpracováním (vzpomeň třeba na Dödsdömd artwork) poskytuje ještě lepší podkres pro obraz zkázy. Nukleární apokalypsa, zdevastovaná krajina, lidi v plynovejch maskách a mírový protestující, z nichž ti šťastnější shořej za chvilku na uhel. „Budoucnost ve znamení nemocí a úmrtí“. Otřepaný a nezbytný klišé, nebo předpověď počasí. Když si k tomu přeložíte název kapely (Oxid siřičitý – čili jedovatej plyn), název alba (Nekončíčí noční můra) a názvy songů, plus přičtete křiváky se zádovkama Discharge, Framtid, Totalitär, Antisect, Doom, atd. na zadní straně obalu, všechno do sebe tak nějak plynule zapadne a všem už bude naprosto jasný, že je čeká nelítostná d-beat hardcore / raw punk jízda stylem start-cíl. Držte si klobouky, bude se skotačit. Švédi maj na tenhle styl zkrátka patent.

Jedinou neznámou tedy zůstává, kdopak se nám to za těma mastnejma hárama, fousama a flaškama piv schovává tentokrát, takže jsou to ex-členové Warvictims, Disfear, 3 Way Cum, Anger Burning a Operation. Svaveldioxid tě podle očekávání zadupou do země a udělaj z tebe mastnej flek. Žádnej kompromis. Naživo to musí bejt smrtící. Na 13 minutách 8 nasranejch válů, věrných odkazu kapel jako Totalitär, Anti-Cimex nebo Dischange, se zvukem řinčícího nádobí a basou co zní jak když má chřipku – to chceš!

Jako bonus fialovej vinyl, kterej zároveň můžeš zakoupit v různejch lákavejch balíčcích – s trikem, zádovkou, plackama, taškou … co je hřejivějšího než koupit prarodičům k výročí svatby dárkovej koš? V přípravě je navíc nové EP a splitko s Absolut a jsem si docela jistej, že po poslechu týhle desky si datumy vydání zapíšeš do kalendáře. Stručně a jasně, jako celá deska. Käng!

Tracklist:

1. Brända Skuggor 01:16

2. Paralyserad 01:44

3. Nukleär Vinter 01:59

4. Edsvurna

Uppskurna

Bortburna 02:06

5. Liemannen 01:25

6. Falsk Ritual 01:22

7. Hjärtlös Räd 01:26

8. Fred Pa Jorden 01:49