Tight Finks – A Handful of Cheap Tricks

Typ: LP
Rok vydání: 2008
Label: Subversiv
Délka: 31:05
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Už párkrát jsem napsal, že rok 2008 byl z mého pohledu rokem nejlepších desek za poslední dvě dekády a tohle je prostě další potvrzení. Pokud jsem u recenze na jejich singl „She’s a heartbreaker“ před nějakou dobou napsal, že je to takový slušný předkrm před novým albem, netušil jsem jak až dobrý hlavní chod bude. Protože tohle LP je KURVA dobré!

Už při úvodní „I’m your punk rock superman tonight“ si řeknete „ty vole a sakra, tak tohle je fakt jízda“ a ten pocit nepolevuje až do konce desky. Je to smršť skvělých riffů, nápadů a parádních vokálů s refrény, které si budete notovat po prvním poslechu. Vše doplněné o občasné klávesové aranže, které působí jako taková třešínka na dort. Tento celek vytváří pocit, že si pouštíte nějaký punkový best of z konce sedmdesátých let, což je myslím kompliment všech komplimentů.
Pokud se na starších albech T.F. dala najít slabší místečka, tady jsem hledal marně. Navíc tohle trio svým způsobem vyrostlo z výborné punk kapely ve skvělou, prostě řečeno rockovou záležitost. To geniálně prezentují hlavně pomalé power popem načichlé písničky „Illness without a name“, „Familiar despair“ nebo „The Animals and me“. Ostatně tyhle 3 písničky jsou moji osobní favoriti na tomto albu, společně s hitovou „She’s a heartbreaker“, úvodní a již zmiňovanou vypalovačkou „.. punk rock superman..“,  lehce coutryovou, o banjo doplněnou „Half price baby“ a titulní „Cheap tricks“. To je sakra slušné množství hitových songů na jednu 30ti minutovou desku, ale když tak nad tím přemýšlím, mohl bych vlastně vyjmenovat song po songu celé album, až k poslední „Leave me tomorrow“, která je perfektní punkové zakončení desky, svižná a chytlavá.

Máte-li rádi skvělej punk s úžasnejma melodiema a texty, který jsou opravdový, tohle je deska pro vás. Pokud máte rádi melodický rock či power pop,  tohle je deska pro vás. V ideálním světě by Tight Finks vyprodávali haly a „A handful of chlap tricks“ by vládlo hitparádám, v tom reálném ale objíždějí malé kluby tak jako za pár dnů na mini turné v Čechách a jejich desky dostanete tak akorát na jejich koncertě… trochu smutná ale v pravdě rock n rollová story 🙁

Tracklist:

01. I'm Your Punk Rock Superman Tonight

02. She's A Heartbreaker

03. High Gloss

04. Don't Pretend To Be What You Are Not

05. Illness Without A Name

06. One Minute Mind

07. Half Price Baby

08. Cheap Tricks

09. The Unavoidable Fate Of Being Mediocre

10. Familiar Despair

11. The Animals And Me

12. Leave Me Tomorrow