Total Chaos – Battered And Smashed

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Voltage Records
Délka: 33:57
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tři roky po předchozím „Avoid All Sides“ vychází nové album těchto punk veteránů z Los Angeles, které už netřeba nikterak představovat (viz předchozí recenze), přeci jen, táhnou to už od roku 1989. Na CD vyšlo už během léta na Concrete Jungle Records a brněnský Voltage Records se nyní tasí s vinylovou verzí.

A čumim hned ze startu. Desku odpichuje první vál „Hooligans Holiday“, kterej zní jak čistej mix mezi Rancid a Discipline. I druhej vál se nese v podobném duchu, trhejte mi ruce, uši, koule, ale vono to fakt zní jak starší věci od Rancid, možná jen decentně víc syrově. No co to je vole? Až ve trojce Total Chaos sešlapujou výraznějc pedál a jede se v rychlym tempu, melodičtější popěvky jsou ale pořád přítomny. Přeci jen jsem čekal něco trochu jinýho, takže se do toho dostávám poněkud pomalejc, ale čtvrtá „That´s the Story of My Life“ (s totálně rokenrolovou slokou) už si mě svým refrénem podrobuje. Tak jo hoši, pojedu tu vaší hru, přizpůsobim se novejm pravidlům. A voni mi to vracej hned v následné „Wake Up America“, jež je asi můj favorit. Dyť tohle jsou zas vykradený Lower Class Brats! První stranu pak uzavírá „Do the Tony“ s totálně vtíravym refrénem, kde si hned u prvního poslechu přijdu, že tudle věc už znám roky (pro potvrzení svých slov dodám, že mě to dokonce dohnalo až ke googlingu, jestli to neni nějakej cover, heh).

Druhou stranu otevírá další povedená svižná pecka s melodickými popěvky, ale už tady nebudu pitvat kousek po kousku, jen zmínim třeba „Going Down“, ve které se dočkáme dokonce i reggae pasáží (mimochodem refrén zde opět stojí za to), no zkrátka, tohle album je dost různorodá směska všech možnejch stylů, čeho se ale budete dočkávat po celou jeho délku, jsou překvapivě chytlavý popěvky a melodie, kterejma si vás hádám získá. Jestli od něj předem očekáváte agresivní a nekompromisní punkovou řezničinu jako v letech minulých, bude to zřejmě trvat jen o něco déle, kluci nám stárnou a zklidňuje se, ale za prvé si takovýhle výlety můžou dovolit a dokazujou, že i tohle maj totálně v paži a podroběj si vás i přes event. počáteční zdráhání a ošívání, a za druhý … kdo by jim to vyčítal? Navíc, v textové poloze se nic nemění a tak to má bejt. Možná proto taky takovej obal, kterej mi k celkovýmu hudebnímu pojetí jinak moc neštimuje.

První strana je nabušená potencionálníma hitama od začátku do konce, samotný závěr B strany už sice trochu pokulhává, ale předchozí laťka byla postavená celkem vysoko, takže se to dá pochopit. Tahle deska je prostě punkrock. Nic víc, nic míň. A přestože jsem při prvním poslechu nestačil zírat, nakonec se z toho vyklubala fakt příjemná záležitost. Určitě jeden z výraznějších kousků v bohaté diskografii Total Chaos a to, že poněkud vybočuje z řady, už pak není tolik podstatné …

Tracklist:

1. Hooligans Holiday 03:37

2. Total Massacre 02:48

3. Political Repression 01:48

4. That´s the Story of My Life 02:50

5. Wake Up America! 02:44

6. Do the Tony 02:49

7. Social Crimes 03:22

8. Going Down 02:53

9. Delirium 03:36

10. Wast Away My Life 02:25

11. Du siehst scheisse aus (You Look Like Shit) 02:21

12. Riot Heart 02:44