Tummo / Tomorrow´s Hell – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2013
Label: Phobia Records
Délka: 29:07
Autor: Ruiner 666
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Druhá nahrávka zřejmě jediného tuzemského stoner / sludge tělesa Tummo je splitko s moravskou odpovědí na švédskou temnou crustovou školu Tomorrows Hell.  Začněme tím pomalejším produktem. Tummo a jejich tři vály stoner / sludge tramal pekla. Oproti debutu je to svižnější nahrávka, ale víc promakaná co se týče struktury skladeb. Víc vyhrávek, změny tempa, zdrcující stone riffy přesně pro ty momenty, kdy si doma chcete zahulit a pustit si k tomu nějakej kvalitní soundtrack. Prostě si s tím chlapci pohráli a celkový výsledek zní hodně světově. Předpokládám (a doufám a držím palce), že tahle smečka nezůstane nepovšimnuta nejenom na úrovni lokální scény. Takže pokud máte rádi 16, Eyehategod se špetkou „vyměklosti“ (nic ve zlém, naopak …) alá střední období Kylesy, můžou být Tummo přesně tou správnou volbou. A naživo je tahle kapela opět o level dál. Jejich sety jsou totálně uzemňující a hypnotické. Kdo se jednou před kapelu postaví, objeví se mu v očích takový ty srandovní spirály jak z amerických animáčů a odejde až po odeznění posledního tónu. Nebál bych se ani říct, že Tummo jsou na špici (po boku dalších „legend“ …) současné české hardcore scény!

Druhou stranu okupuje parta ostřílených crustových válečníků Tomorrows Hell. Čtyři vály temného střednětempého crustu načichlého skandinávskou školou alá 3 Way Cum, Bombraid nebo Warcollapse. Žádnej zběsilej útok nebo nečitelná hluková stěna. Čisté zlo! Vyhrávky, změny tempa, decentně naechovanej Kubáncův řev, metalové vyhrávky a neúnavně tepající bicí. Nahrávka, která má koule. Koule s pořádným vlkem, kterej kousne a nepustí. Jednotlivé motivy (melodie) ze všech čtyř skladeb se vám budou prohánět hlavou jak ledová vánice a budou vás nutit tuhle desku otáčet pořád a pořád dokola.

Další kapitolou je artwork a dokonale promakanej design obalu. Sice se stylově moc nehodí k produkci Tomorrows Hell, ale v souladu s nahrávkou Tummo je to naprosto geniální. Stejně jako debutní samostatná deska Tummo. Podle mě jedna z nejlepších desek roku 2013, která u nás vyšla! A čerstvost neztrácí ani po minimální době trvanlivosti, kterou bezesporu je doba od vydání do doby, kdy je tahle recenze psána. Dalo by se říct, že tohle splitko už ohlodal zub času a nahrávka nepozbyla nic ze svojí aktuálnosti.

Tracklist:

1. Tummo - Roots Of Evil

2. Tummo - Cage With No Bars

3. Tummo - Nothing To Nothing

4. Tomorrow´s Hell - Burial Ground

5. Tomorrow´s Hell - Revenge

6. Tomorrow´s Hell - ...

7. Tomorrow´s Hell - Sorrow