V/A – Communal Grave 10″ LP

Typ: LP
Rok vydání: 2013
Label: Dead Heroes
Délka:
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Opět fošna, kterou na gramec pokládám hodně po datu vydání. Na kompilace prostě potřebuju klid a čas a obou atributů mám v posledních pár letech málo. Takže desetipalec, osm kapel a k tomu anglicky psanej fanzin. Dobrá práce boskovicko-cardiffského bratrského dua! Otvírákem jsou tři vály od Controlled Existence, které se již objevily na split kazetě s Mindfuck. Hrubej grind / power violence výplach alá Insect Warfare s ženským řevem. Anglický fastcore a dva vály – to jsou Gets Worse, opět top kapela současné fastcore / grind scény. Třetí s dvěma vály amíci Black Hole Of Calcutta, v Evropě již celkem profláklá kapela a jejich grind / black masakr. První stranu uzavírá pro mě neznámá partička Mangle. Dva vály v klasickém power violence duchu. Změny temp, stopky atd. Země původu už podruhé Anglie. Konkrétně Leicester. Zdá se, že v posledních pár letech otěže fastcore přebrali právě kapely z ostrovního království. Co kapela, kterou jsem měl možnost slyšet, to pecka. Mangle nejsou vyjímkou.

Druhá strana. Otvírákem další české komando. Čistě power violence projekt členů Sheeva Yoga – Prügelknabe. Krátce, hlasitě a se spoustou změn ve struktuře válů. Lack Of Interest / Spazz bruska. Tři vály. Druhou kapelou strany bé je opět anglická kapela – The Afternoon Gentlemen. Aktivní partička co se týče počtu nahrávek i koncertů a tour, takže jste o ní už museli minimálně někde zavadit. Epileptickej fastcore nájezd. Taky tři vypalovačky. Třetí jsou Vile Intent, kteří Čechama prosvištěli za mohutné „mediální“ masírky v loňském roce. Power violence / grind a jedna vypalovačka. Jako poslední jsou na týhle kompilaci asi nejvíc žánrově odlišní The Shining z Holandska. Thrash / hardcore hodně podobný prvním nahrávkám např. Lahar, se kterými si také střihli split sedmipalec. Thrashové kytary a šílenej bubeník.

Jako bonůsek je jak jsem již zmiňoval anglicky psaný fanzin, ve kterém najdete rozhovory se všemi na kompilaci zúčastněnými kapelami plus dva tour reporty Waking The Dead (Brazílie) a The Afternoon Gentlemen / Weekend Nachos (US tour). Největší zásek jsem ale stejně měl u fotostrany s „legendárními“ extreme hardcore kapelami z naší vlasti. Space To Being, Lycanthrophy s Marstou, Mrtvá Budoucnost, Mindlock, Pangs Of Remorse, Nesoučást Stroje … Pecka.

Tohle dílo je jedním slovem perfektní a může posloužit jako takovej průřez fastcore / grind / power violence scénou, která i přes hromady jiných trendovejch stylů, stále vystrkuje růžky.

Tracklist:

1. Koža a mäso

2. Halucinácia

3. En El Barro De La Sociedad

4. No Resolve

5. Tunnel of Goat!

6. Empty Sky

7. Nothing But Dust

8. Bile Caster

9. Plethora Decays

10. Are You Fuckin´ Sure?

11. Hitler As a Barbie Doll

12. Just Two Fingers

13. Doley Denied

14. Meths

15. Thrash Potato

16. God King

17. Witness the Horror