V/A – Dis is Malmö

Typ: LP
Rok vydání: 2018
Label: Not Enough Records
Délka: 35:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Švédská verze „Spalte Brno na prach“ a „Brno stále v plamenech“ aneb „Dis is Malmö“. V tomhle švédském městě ležícím na jihu Švédska a mostem spojeným s nedalekou dánskou metropolí to co se týče punkové scény hodně vibruje a žije. A to hlavně v té špinavější části punkových odnoží. Tzv. disbeat nebo chcete-li raw punk anebo chcete-li místní pojmenování käng. Dejme tomu, že brněnské kompilačky byly jedinečné tím, že jsou všechny kapely z jednoho města, ale stylově to přece jenom bylo hodně napříč žánry. U téhle kompilace z města, které je velikostí zhruba poloviční než Brno, jde fakt pouze a čistě o špinavej raw / d-beat punk. Ok, trochu tomu grády snižuje to, že někteří jedinci působí v několika kapelách, ale stejně. Je to rozhodně zapamatování hodný počin nejen pro švédskou scénu, ale předpokládám, že tohle může být inspirace i pro ostatní cizokrajné metropole (Praho?).

Pojďme ale už na jednotlivá jména z desky. Kapely jsou seřazeny abecedně. Asi aby se nehádali. Takže tady máme A4. Moje první setkání s touhle kapelou. Rozvrzanej hrubej punk s afektovaným vokálem. Mno jdeme dál. Anhedoni. To už je jiná kávička. Typický střednětempý d-beat. Hrubost. Mladá švédská krev. Mám takovej pocit, že jsme vás už na našich stránkách s touhle kapelou trochu otravovali. Arsle. Ughh. Tohle je první smečka, u který převracím stůl. Se členy Skitkids, Kontrovers, Infernöh nebo Stress SS v sestavě. Jejich singl u Adult Crash je pecka! Další mladá krev v podání Crudiax. Naechovaný bordel ve stylu After The Bombs. Japonsko ve Švédsku. Taky jste měli tu čest na stránkách www.periferia.cz. Další kapelu netřeba nijak blíže komentovat. Crutches! A vše co od nic můžete čekat. Genöme. V týhle kapely nevím kdo je, ale přísáhám, že to zjistím! Japonském načichlej raw punk. Tak tohle jsem opravdu nečekal. Hehe. Glorius? Další moji oblíbenci. Ex-Dislickers atd. Na kontě sedmipalec a album u Adult Crash. Disclose / Framtid fans pozor! D-takt as fuck! Korp. Aha tak ty jsou taky z Malmö. Píšu si! Tuhle kapelu možná znáte z jejich povedeného split LP s Gaze. Vyšlo cca před 3 lety. Crust / d-beat. To by byla strana A. Jdeme na béčko.

Korsfäst. All-star kapela. Známe ne? Mob 47, Protes Bengt, Driller Killer, Lautstürmer, Desperat. Deska u Phobia Records. No tááák. Tak když už jsme u Lautstürmer, tak další kapela jsou právě oni. Metal / punk v podání hochů od …. Driller Killer třeba. Haha. Další můj tajnej favorit. Profoss. Totalitär worship se členy Infernöh, Terrible Feelings nebo Fy Fan. Ugh. Mno další smečka jsou Remiso, takže tady už máme v zastoupeí další release od Phobia Records. Split LP Lautstürmer / Remiso máte v živé paměti ne? Raw punk / thrash s imigranty pro imigranty. Snor. Opět kapela, která se svejma dvouma singlama u Adult Crash nesmazatelně zapsala od mojí paměti. Opět d-beat / raw punk peklo tentokrát s polskou imigrantskou linkou. Ok, nebudu kecat. Tohle je nejlepší song z celé kompilace. Jsem samozřejmě značně neobjektivní, podplacený a zaslepený. A je mi to fuk. Ursut. Jak jinak. Voidfiller. Ty se sem dostali s odřenejma ušima. Sestava mezinárodni, ale Malmö posádka to samozřejmě zachraňuje. Euro disaster. Poslední kapela je opět poměrně mladá a pro mé napůl hluché sluchové ústrojí značně neohraná. Zyfilis. Vydali teď nedávno split kazetu s masakrem Muro. Takže to určitě není špatné!

Tak co ještě o téhle kompilaci potřebujete vědět? Tak třeba, že v ní najdete booklet velikosti fanzinu. Že vyšlo 500 ks. 250 na černém vinylu, 250 na splatter hnědo žlutém (fakt nechutná, ale fascinující kombinace) a že tu desku potřebujete a musíte si ji koupit. Přes to nejede vlak. Takže díky.

Tracklist:

1. A4 - Andra Handlingar

2. Anhedoni - Napalm

3. Arsle - Krossad Av Eliten

4. Crudiax - Snitch Out Your Pig

5. Crutches - Mangeling For Freedom

6. Genöme – Scum

7. Glorious? - Democracy?

8. Korp – Nix

9. Korsfäst – Utanför

10. Lautstürmer - Outnumbered By Bastards

11. Profoss - Hals Över Huvud

12. Remiso - Filhos De Cidade

13. Snor – Powietrza

14. Ursut - Se Till Att Ingen Ser

15. Voidfiller – Legacy

16. Zyfilis - Vrede Raseri