V.A – Oi! This Is Streetpunk 2×10″ // Boots -N- Booze Comic w/Swingin´ Utters 7″

Typ: LP
Rok vydání: 2020
Label: Pirates Press Records
Délka: -
Autor: štelca
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Oi! music. Jedna z mála věcí, který musejí zůstat zakonzervovaný v původním stavu a je to snad i žádoucí. Jen s menší úpravou frizúry. Srdcaři a agilové z Pirates Press Records pomáhají držet tuhle kulturu nahoře vlastně od začátku svojí existence. Double-review na úzce související kompilačku a plešatej komiks.

Kompilace přináší stájový showcase 2020 dvaceti kapel, s dvaceti skladbami. Dvakrát deset palců barevnýho vinylu je zajímavej formát. Bod plus. Našincům jména jako Lion´s Law, Hard Evidence, 45 Adapters nebo Knock Off nemusí bejt uplně neznámá. Vše co očekáváš je naservírováno. Hymny, sing-alongy, halekačky, jednotné a soudržné Oi! ze stovky hrdel. Jak kompilace postrádá „hit“, tak nepostrádá vyváženost. Naneštěstí mířící spíš do průměru. Favoriti kompilačky jsou tak Fueza Bruta, latino punx ze Chicaga. Antifa totiž přijde a obsadí ti dvůr a nejspíš i znásilní tvojí bílou ženu závislou na pervitinu, kterej jí sám vaříš doma. Jako každej slušnej Čech.

Střední tempo a punk, kterej tě ale ještě neomrzel a ani se tak nestane. Je jedno, jestli např. Hard Evidence zabalili starou formu do novýho zvukovýho crombíčka nebo to všechno zní jak Bad Religion v roce 1980. Nejvíc mě na tom asi baví to, že to pořád někdo vydává a neomezuje se jen US scénou. Piráti se nikdy nebojí dát šanci i lokálním, neamerickýcm věcem. A to vše bez alt-right a nazi sraček. Jak miluješ „That´s Life“ a „Voice of a Generation“, máš vyhráno i o čtyřicet let pozdějc. Jen tvůj červený bulldog bude muset počkat s vyvenčením, než párkrát otočíš asfalt. Znáte Devo? Já jo. Tak strana C vás potěší. Pořád ta hudba pracuje, ačkoliv to už ani zdaleka neposlouchám tak často jako dřív. Asi se mnou stejně už nehne nic víc než Blitz a starý Los Fastidios.

Komiks není přímou součástí, ale úzce související s Pirates Press Rec a Boots N Booze skinzinu. Obsahuje i přehledný Skinhead family tree – kam jsi patřil právě ty? Nedokážu si představit vhodnější čtivo na líný odpoledne s Oi! punkem na gramofonu – doplněný sedmipalcem z ranýho vystoupení Swingin´ Utters. Pěkně surovej zvuk a cover Sham 69 na straně A. Hrubý, jak se sluší a patří. Okolnosti zaznamenanýho vystoupení jsou obsaženy vevnitř komiksu. Do vtipných (nebo taky násilných – nebo obojí) historek vecpaných do obdélníčků, čtverečků a bublin. Přesně ten typ historek, který si zažil nebo ti je někdo vyprávěl. Jen v jiným století, na jiným kontinentě a bez surfařů. Sharing the town with Surfers, Valleys, Punks, Mods, as well as their hated rivals; the neo-nazi Boneheads… Jen boneheadi už ztratili svoji přitažlivou image a vizuálně i mentálně si slili do příznivců český hokejový reprezentace a konspiračních teorií 24/7. Hlavou zeď neprorazíš. A dutou hlavu nepotopíš.

Touto cestou bych chtěl pozdravit svoje kamarády a přední holý hlavy Míru K. a Václava H. Posledních pár řádků není o nich! My, true skinheadi, si rozumíme worldwide – pozn. autora

Sepsáno za poslechu LP Hard Evidence – Last One Standing.

P.S. Prosím, aby mi chytráci nepsali, o čem zpívali starý britský Oi! kapely. Vim to totiž taky 🙂

Tracklist:

A1. Antagonizers ATL - A Way of Life

A2. Concrete Elite - Unbreakable

A3. Lion´s Law - Un Jour

A4. The Welch Boys - Methadone Mile

A5. Bonecrusher - Desperation

B1. Hard Evidence - A Natural Unnatural

B2. Armada - The Rebel Sound

B3. Ny Hounds - I Don´t Like You Anymore

B4. 45 Adapters - Friendship

B5. Rebels Rule - Just a Memory

C1. The Young Ones - March of the Gutter Kids

C2. The Opposition - Backstabber

C3. Faction S - Tous Complices

C4. Brassknuckle Boys - Maryland Avenue

C5. The Take - Freedom of Choice

D1. Fuerza Bruta - Tarantula

D2. Dough & The Slugz - Promised Us a Future

D3. The Prowlers - La Flamme Brule

D4. Falcata - Viriathus

D5. Knock Off - You Won´t Change Us

Vložil: Buky
02.05.2021