V.A.R. – No Place To Hide

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Doomentia Records
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Další asfalt koupenej na letošním OEF 09 a poslouchanej 7.10.09 … hmmm nic no. První díl série Czech Demo Series od Doomentia Records. Jako start byla zvolená demo nahrávka libereckých V.A.R. aka Vratislavický Amatérský Rock, později Vratislavický Alkoholický Rachot. Nahrávka je jak již bylo řečeno z dema z roku 1989. Opět s úvodním slovem Petra Korála a dokonale zmáknutým bookletem, kde narozdíl od Amon bookletu najdete naskenované stránky z tradičního V.A.R. fanzinu. Takže taková malá encyklopedie kapely od prvních krůčků… fakt se pobavíte :-)). Plus naskenované texty také z původního obalu dema (asi) s fakt originálníma kresbama (pobavíte se podruhé).

Takže zpátky k hudebnímu obsahu a poselství. V.A.R. poznáte kdekoliv a kdykoliv podle prvního poslechu. Charakteristickej srozumitelnej zpěv nemůžete nepoznat. To je jediná věc, která mi malinko vadí. Teda spíš popravdě, pokaždý, když jsem V.A.R. někde slyšel, mě sral :-)) Ale zjistil jsem, že jde o zvyk a u třetího čtvrtýho songu vždycky zjišťuju, že to prostě tak má bejt, že to sedí jak prdel na hrnec. Ve svejch prvních číslech fanzinů označujou svoji tvorbu jako brutal thrash death metal. Tak s tim bych byl v současnosti celkem opatrnej. V dnešní době může tohle pojmenování malinko zavádět :-)) Dle mýho zcela nepodstatnýho názoru šlo v případě tohohle dema o mix thrashovejch riffů napasovanejch na klasickou old school black metal rytmiku alá Venom, opět místama protkaný s takovým tím syrovým hardcorem alá D.R.I. / SOD. Takovej ten klasickej českej metalovej zvuk konce let 80. a začátku 90. let a v tý předchozí větě nehledej žádnej náznak vysmívání se nebo urážky, tohle je spíš poklona. Plus samozřejmě s originálním V.A.R. zpěvem. Opět na tu dobu luxusní kvalita zvuku, která je teď tak v kurzu…

Opět velká obrovská poklona Lukášovi a všem, který se na týhle vyčerpávající sérii mapující historii metalu u nás podílí.

Kapela funguje dodnes. Takže povinnej přehled vydanejch věcí a kontakty na kapelu najdete v bookletu.

Tracklist:

1. Intro

2. Vrahova zpověď

3. Drákulovo zrození

4. Nový mýtus

5. Proti vizím

6. Poslední sen

7. Mocná síla

8. Konec světa

9. Není se kam skrýt

10. Satanův chtíč

11. Je po všem

12. Duše je víc než krev