Warcollapse – Deserts of Ash

Typ: LP
Rok vydání: 2019
Label: Phobia records
Délka: 20:05
Autor: Bilos
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Ufff… direkt přímo mezi oči. Na novinku švédských veteránů Warcollapse se přesně hodí rčení, že méně je někdy mnohem více. Tady to fakt platí beze zbytku. Pouhých pět songů, z čehož první čtyři na první straně, kde je plyn dravosti, rychlosti a nasranosti sešlápnutý úplně na podlahu. Skvělé texty a nejlepší a nejrychlejší zářez je „Coffin Ride“, to je úplně parádní název a favorit na song pro tvůj pohřeb. Jsem nadšen. Nahráno ve Wolfden studiu Jockeho z Wolfbrigade, masterováno Bradem v Audiosiege studiu v Portlandu a tady to fakt uhnout nemůže, protože to hrne jako prase. To je ovšem jen první strana.

Druhá mně málem odrovnala. Pouhá jediná píseň, podle které se celá deska jmenuje, ale tady řvu přímo slastí. Skvělě postavený a opravdu heavy song, mně osobně místy připomínající Ministry, možná tím psychotickým tempem a barvou Jalleho vokálu, který je zazpíváný tak naléhavě, že opravdu cítím, jak se planeta mění v poušť popela. Je to opravdu oholené a tvrdé až na kost, bez žádných samplů a dalších kravin, song graduje, emoce tryskají, prostě paráda!!!

Vyšlo to v několika edicích, já mám černou placku, ale myslím, že je i něco pro sběratele v jiných barvách vinylu. Rozhodně neváhejte!!! Já sám jsem nikdy nebyl velký fanda Warcollapse, ale teď už jsem!!!

Tracklist:

01. Masspsykos (02:07)

02. The End Game (02:14)

03. As They Decide (02:32)

04. Coffin Ride (02:15)

05. Deserts Of Ash (10:48)

Vložil: Buky
21.09.2020