Weekend Nachos – Unforgivable

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Deep Six Records
Délka: 24:00
Autor: slawaisthebastard
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tahle deska zabíjí. Slova, kterými nějaké ty recenze občas končí, já se tyto slova nebál použít hned na začátku a to myslim, že zcela oprávněně. Po 7″ EP „Torture“ a po 12″ LP „Punish And Destroy“, držím v ruce další počin těchto chasníků. Předešlé desky byly totální power-violence krutosti s texty, který se s ničim a nikým moc nesraly, parádním zvukem, ale dost keců o tom co bylo…

Takže žádný okecávání a rovnou k věci. Weekend Nachos „Unforgivable“. První věc, která mě tady na té desce zabila, je obal. Jednoduchej, údernej, možná bych ho nazval tzv. „klasickým power-violence obalem“. Berte to s rezervou, ale mám tenhle druh obalů prostě nějakym způsobem rád. Ukazuje nám, jaká je realita svině a společnost kurva.

Druhá věc, která mě zabila, je zvuk. Jehla na drážku a prásk… Rána, která vás totálně uzemní, zvuk opravdu brutální, hutnej, nasranej a opravdu hodně zlej. Hudebně se WN trošičku posunuli. Už to není ten klasickej power-violence výsyp, kterým se hoši prezentovali na předchozích nahrávkách, toto je brutální nasraná hardcore nálož, ve které je ale stále cítit ten power-violence vliv (první 2 skladby jsou toho důkazem). Prostě vývoj kapely. Dobře nebo špatně? Přeberte si to sami. Já už v tom jasno mám.

Třetí zabití: texty, věc která mě na WN vždy bavila. Upřímný, nasraný a jak už je psáno s nikým a ničím se moc nemažou a tato nahrávka to jen potvrzuje. Žádnej pozitivismus, totální nechuť, nasranost, beznaděj. Celkem by mě zajímalo, co se autorovi textů odehrává v hlavě. Tady jen pro ukázku začátek textu skladby „First To Burn“: you look at your life, as I look at mine / optimism is poison / can´t choke on false hope / expect the worst or die naive because I refuse to believe that this world is on my side…

Shrnuto potrženo, tato deska nám nabízí 12 tracků nasranýho power-violencoidního hardcore s velkym H. Brutal. Brutal. Brutal. Jedna z mejch nej desek roku 2009.

Tracklist:

1. 2009

2. Elevated Tracks

3. Unholy Victory

4. Pain Over Acceptance

5. A Few Blocks South

6. Balance Of Power

7. Nights

8. Rejected Psychopath

9. Shot In The Head

10. First To Burn

11. Reason To Die