Black Aspirin / Lack Of Sun – split

Typ: MC
Rok vydání: 2017
Label: DIY
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Harry Potter sludge masters! A pak, že se v Čechách nerodí a nevyskytují kvalitní „podzemní“ bahenní smečky. Aka jednu stranu okupující pražská mord parta Black Aspirin. Dva vály na téhle kazetě budiž důkazem, že se nám v Praze urodilo .. a jakpak! Krásně hrubě špinavě pomalu a kvalitně! A minimálně dva členy téhle kapely znáte. Charismatický pan promotér a člen asi dvou desítek hudebních těles Kanár a převtělení Ježíše Krista s žehličkou v ruce místo kříže pan Marek. Každopádně tahle nahrávka použitá na split kazetu je čisté zlo, nekompromisní a pomalý sludge namixovaný s death metalem a to vše s řádnou punkovou špínou oslizlé. Yes!

Druhou stranu okupuje objev letošního (no dobře i minulého) roku. Lack Of Sun. Tohle jméno si zapamatujte, protože jestli to dřív nezabalí a rozjedou tuhle mašinu naplno, máme co do činění s černým koněm lokální old school death metal scény. A tím teď nemyslím klasický čistý death metal plný kudrlinek s čistým zvukem, ale pořádnou hrubost ve stylu starých Bolt Thrower se špetkou Obituary nebo novějších kapel jako Krypts, Cruciamentum atp. Naživo masakr a tahle nahrávka použitá na kazetě v ničem nezaostává. Fakt se těším na novej studiovej materiál a předpokládám, že nejsem sám. Valivé riffy, hrubej řev, nekompromisní bicí a to celé prošpikované melodičností, která se ale schovala pěkně do pozadí a nerušeně si říká o pozornost. Tohle je peklo!

PS: Poslední a nejnovější zprávy z tábora obou kapel. Na youtube je song od Black Aspirin, který vyjde na 4 way splitu a Lack Of Sun navštíví teď někdy studio, kde budou nahrávat debutní album. Hell yeah!

Tracklist:

1. Black Aspirin - Wurstzilla

2. Black Aspirin - Handsome Slavemaster

3. Lack Of Sun - Plot

4. Lack Of Sun - Pád do hrobu

5. Lack Of Sun - From Freezing Hell