Mass Genocide Process / Visions Of War – split

Typ: MC
Rok vydání: 2004
Label: Impregnate Noise Laboratories
Délka: 00:00
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Splitko dvou hrubozrnejch kapel – mörävskejch Mass Genocide Process a Visions Of War z Belgie. Takže si to vezmem pěkně popořádku: jako první nastupuje „domácí družstvo“, o jehož kvalitách už v dnešní době není třeba mluvit.

Mass Genocide Process sázej metalovej crust a ve svym stylu hrajou v našich končinách na předních místech první ligy. Na tomhle splitku servírujou celkem 11 fláků těžkotonážní palby s anglickejma textama, z toho 6, který už se objevily na LP verzi + další 3 navíc ze split sedmipalce s Coma. Svůj výkon ještě podtrhávaj dvojicí coverů od Avgrund a Disfear, který jim padnou víc než dobře. Za ty songy navíc jsem fakticky rád, protože za původně nasazenejma rozhodně nezaostávaj, možná právě naopak (zrychlení?). Navíc konečně zas přichází ňáká nahrávka, kde je pořádně slyšet rytmičák!

Otáčíme stranu a metalová část odchází poněkud do ústraní na úkor d-beatu, což mě osobně vyhovuje. Belgickejch kapel znám jako šafránu, ale vzhledem k tomu, že tamní scéna se v poslední době taky posunula hodně doprava, člověk je vděčnej za každou takovouhle kapelu, která řekněme zůstává na tý správně straně barikády. Visions Of War servírujou prvotřídní dis-beat crust, ostatně není se čemu divit, když její bejvalí členové působili v kapelách jako Hiatus a Primitiv Bunko. Celkem 7 válů z LP verze + dalších 5 ze splitka s Okotta (´98), to vše na dva zpěvy. A ikdyž v těch starších válech VoW až kolaborujou s grindem, první část je opravdu suprová (třeba z „Dead Nothing“ ta Discharge-kytara vyloženě čiší). Dohromady teda 13 vypalovaček (doslova) s klasicky temnejma, pesimistickejma a až nihilistickejma textama, CD a MC verze navíc oproti vinylu obohacená o dalších 10 pecek. A už jenom obal musí každýho crustera pohladit na duši – ostnatý dráty, náboje, bomby, lebky, (proti) válečný černobílý fotky, beznaděj a utrpení (ostatně artwork má na svědomí Steve z VoW, takže se ani není čemu divit).

Tracklist:

...