Gospel Of The Future

Zdarec!!! Takže na začátek nám řekněte proč zrovna nahrávání v Hostivaři ? Proč ne opět Šopa ?

Hell! Při plánování nové nahrávky jsme jednoduše usoudili, že to chce změnu. Měli jsme několik variant a Zdeňkovo studio vyhrálo. Hlavně díky doporučení pár známejch. Dalším významným faktorem byla skutečnost, že jsme si přes Cvaldu (našeho ex-vokalistu) půjčovali v Praze u Tchepitze hafo aparátu a převážet to do mimopražského studia by byla blbost. Všechno klapalo jak má, pohodovější práci ve studiu jsem fakt ještě nezažil, vřele doporučuju. Pak navíc ten výslednej zabiják, co z těch repráků leze, mluví sám za sebe.

Teď klasická otázka – vznik kapely, co děláte mimo kapelu atd. a ještě proč hrajete to co hrajete, co vás k tomu vede ? Nevstoupili jste náhodou do nějaký EYEHATEGOD sekty ?

GOTF jsou na začátku ještě beze jména, Alesh – bicí, Ultra – kytara, Armin – basa. Později i Cvalda – zpěv. Kolem roku 2003 nám všem pomalu končily naše původní kapely, tak jsme to dali dohromady. Cvalda vydal náš debutní 7″EP „Forever Dead“ na svým labelu Electric Digits. Později začal Cvalda jezdit tour s kapelama po Evropě a přestal tak mít čas, tak jsme našli náhradu v podobě Krwáka. Následující změny v sestavě netřeba detailně vypisovat, ale pár jich proběhlo. V roce 2006 se nám na moment sestava ustálila s příchodem Alči, dnes již klasické basačky lokální scény. V téhle sestavě jsme pak začátkem roku 2007 nahráli materiál na eponymní album na Epidemie records. Později byl odejit Krwák Thrash a naopak nastoupil s druhou kytarou Koffin (ex-More Bad News). A to nám drží doposud. Já mám skateshop, starám se o rodinu a ještě makám, stejně jako Ultra, ve stavebnictví. Alenka studuje v Brně farmacii a Koffin studuje něco s divadelním producenstvím a maká v knihovně, jestli se nemýlím. Hrajem to, čemu věříme a co z nás přirozeně vypadne. Já osobně poslední rok dva ulítávám na velkých průměrech bicích a pořádně ohulené masivní stěně kytar. Proto hraju, jak hraju. U ostatních nemohu sloužit. Jo, měli jsme se všichni stěhovat do sludgecore hippie komunity v New Orleansu, ale nedostali jsme víza.

Každej kdo vás tak nějak od začátku sleduje určitě zaregistroval změnu a tou je zpomalení – ptáme se proč ? Že by více zla a nenávisti ?

Řek bych, že my měli určitý tendence hrát pomalu už ze samýho začátku, ale v tomhle směru docházelo k neshodám ve staré sestavě. Současný Gospel jsou prostě GOTF bez kompromisů. My ten posun nechápem vůbec jako náhlou změnu. Pachtíme se s tím na zkušebně pár let, jen je problém, že díky častým personálním změnám nás lidi měli vesměs možnost vidět sypat a pak najednou pomalu čvachtat v bahně. Já například chtěl dřív být kurevsky rychlej bubeník, ale to mě dávno opustilo. Preferuju např. sílu úderu před závratnou rychlostí atd.

Co GOTF a skateboarding? Aktivně – pasivně ? Jakej je váš názor na skateboarding jako celek ?  Je pro vás skateboarding ještě stále punk nebo už ho řadíte vedle hokeje a atletiky jako sport ?

Asi jsme snad i skejtová kapela, či co. Ultrazvuka znám právě z poloviny 90. let jako svýho skate parťáka z Olomouce. Jezdil dobře, street i mini. Ale už na to sere. Koffin nedávno vytáh na jedné cestě desku 666 skateboards, kterou jsem mu kdysi dávno, jistě výhodně, prodal. Vím, že se pořád vozí hlavně na longboardu. Alenka měla tuším jedno období, kdy měla docela choutky skejtovat. Měla i desku, ale dlouho jsem ji na skejtu neviděl. Já jezdím určitě nejaktivnějc. Už to taky není co to bejvalo, s rodinou už není tolik času, ale pořád je skate to, na co myslím velkou část každýho dne. Mám de facto doma vlastní krytou minirampu, provozuju skateshop (teda spíš provozoval, pomalu to balím), dceru od mala vozím na skejtu, prostě skate for life… Nechci se pouštět do komplikovanejch úvah na tohle téma. Skateboarding nepopíšeš, musíš ho žít. Nejvic na kokot je, že z mejch známejch lidí, z mý crew, co začínali ve stejný době jako já, už skejtujou tak dva, tím pádem zbytek děcek, co potkám ve skateparku je dost jinde, než já. Nebudu moralizovat, že jejich pojetí skateboardingu je lepší nebo horší, jen vím, že je převážně dost jiný. Takže v interakci s ostatníma je skate pro mě spíš mrtvej, ale ve mně nikdy nechcípne. Miluju novinky ve skateboardingu, nový technologie, produkty, ridery z celýho světa, nový skate videa, nový triky, každý nový číslo Thrasher nebo TWS, ale zároveň mi nechybí kontakt s minulostí skateboardingu, jako většině děcek, s kterejma jsem v kontaktu a to je dost frustrující. Prostě se nepochopíme a jako už mezi ně nepatřím.

Proč zrovna „GOSPEL OF THE FUTURE“ – skrývá se za tím něco (nějakej hlubší význam) ?

S názvem přišel Cvalda, je tuším ukradenej z textu Severed Head of State. Mně se líbí to slovní spojení, toť vše.

Chystáte   12“ /  7“ , bude to opět na Electric Digits  nebo se na tom bude podílet více labelů ? Z jakejch důvodů dáváte přednost čemu ?

Letos na přelomu jara / léta nám vyšlo album jako digisleeve CD u Epidemie records. Rádi bychom taky 12“ verzi, měli jsme pár zájemců na vydání, ale nikdo neměl zrovna peníze na realizaci. Třeba to ještě klapne. Určitě preferujeme variantu jednoho labelu. Mám pocit, že pokud to vydá jeden label, tak je odhodlanej se o tu desku co nejlíp postarat. A u Martina z Epidemie se nám tohle potvrdilo.

Budete se držet opět černobílého obalu a podobných témat?

Obal je docela minimalistickej, spíš černo-černej, než černobílej. Titulku zpracoval dle našich návrhu můj kámoš Chris z anglickejch grinderů Narcosis. Kozlíci a tak, prostě metal jak sviň!

Co vaše texty, i když jsem je nečetl, tak podle toho co hrajete soudím, že moc positivismu nenabraly, můžete se o nich rozepsat, co vás ovlivňuje, inspiruje atd. Vaše textově (citově) nejbližší a hudební hitovka?

Něco psal Krwák, něco Ultra, zbytek pak já. Vliv na moje texty má převážně stres, páč všechno dělám odjakživa na poslední chvíli, ale tak se mi to osvědčilo. Jinak se jedná o různý metafory a popis úpadku, jak personálního tak společenskýho, a častá je i proticírkevní tématika. Můj oblíbenej text je ke skladbě „Ministry of Occultism“. Hudebně mám ovšem nejradši instrumentální skladbu „5ive“.

Teď poslední dobou se tak nějak rozjelo HC nad 30 apod. – co si o tom myslíte ? Myslíte, že věk, ať už v jakýkoliv scéně, hraje nějakou významnou  roli?

Asi je to důležitý, ale je blbost si myslet, že čím starší hardkoristi, tím moudřejší. Momentálně sleduju spíš opak. Nesmí ti to prostě vlízt na mozek. Já budu mít teprv 28, třeba mě to taky čeká. Jako pozitivum na tom věku vidím to, že se nenecháš tak lehce oblbnout. Prostě se neposereš jen tak z nějaký kapely, která jen tupě kopíruje něco, co tu bylo před x rokama a většinou v autentičtější podobě.

Co křesťanství či jiný odnože náboženství a hardcore? Tolerance či ne?  Kolik máte doma nášivek GODARCHY, co?

To mi nic neříká. Myslím, že je to jen nafouklá bublina, pseudoproblém. Podobný tendence jsem tady ani nezaznamenal, možná se mýlím.

Teď otázka na celkem aktuální téma a to je raketová základna.  Pro – proti, proč ? Referendum ano či ne ?

Proti už z principu, referendum klidně, ale stejně by to byla jen fraška.

Co pro vás znamená d.i.y. ?

Hardcore a skateboarding. Udělej si sám koncert, udělej si sám závody, rozjeď si vlastní scénu ve svým městě! Nikdo jinej to za tebe neudělá.

Jaký kapely vás poslední dobou chytly a proč ?

Thin Lizzy – „Jailbreak“, DEVO, The Sword, The Melvins – živě + „A Senile Animal“, Plastic Bertrand, Phobia – „Cruel“, High on Fire – „Death Is This Communion“, Municipal  Waste thrashmetal jak sviň… Je toho moc… A proč? Všechno je to jízda. A pak taky oblíbený hity naší Majdy jako „Blitzkrieg Bop“ od Ramones, Kings of Leon – „Day Old Blues“, Mika – „Love Today“, Nohavica – „Tři čuníci“ a Ca Plane Pour Moi – „Plastic Bertrand“.

Co vaše koncerty, jaký jsou reakce od lidí ? Jsem někde slyšel, že hrajete i s klasickejma metal bandama, jaký to je a jak vás lidi berou ?

Lepší se to, řek bych. Teď jsme hráli na Bohdanově festu na Míru speciální set s Redgrave, 6 kytarovejch beden, jeden vál dlouhej 50 minut, no a odešla jen tak polovina sálu, zbytek si to užil. Tak před rokem by tam nezůstal skoro nikdo. Takže i pro GOTF se lehce mění doba. Nás to strašně na živo baví, jezdíme dodávkou, máme komplet backline a ten zvuk je fakt mocnej, jak má být. S metalovejma kapelama jsme zatím moc nehráli, asi jen jednou, takže nemůžu sloužit. Třeba příště.

Co vaši rodiče, měli jste / máte od nich podporu co se vašich aktivit týče? Slyšeli někdy GOTF? Jestli jo, co na to řekli ?

Máma pomáhala s vařením na koncerty, táta půjčuje dodávku. Otec to sice moc nechápe, furt říká „co skladba, to originál“, že prej to nikdy nemůžem zahrát stejně, ale mámě se to třeba líbí. No a mojí dceři asi nejvíc. Teď viděla naše video a jak hrála Alenka na basu, tak Majda pořád volala „ešče, ešče, teta!“ a chtěla to pořád přetáčet zpátky. A před zkouškou chodí mlátit do bicích.

Otázka na Aleše – kdy se konečně dočkáme premiéry Krutihlava, co? Dočkáme se někdy? (v Chomutově už existuje dokonce Fan klub – sice jsme jenom dva, ale na to, že ten film  ještě neměl premiéru, tak je to dobrý, ne ? haha)

To už asi neklapne, kámo, ale můj dobej kámoš Albi, sběratel horrorů a kameraman, snad něco plánuje natočit, tak dám vědět podrobnosti.

Teď témata a vaše názory:  legalizace drog, sebevražda, přátelé, hluk, hardline, život jako takovej,  války, kamerový systém, nenávist…

Legalizace drog: tvrdé i měkké

Sebevražda: přítel člověka

Přátelé: poskrovnu

Hluk: aka Noisov, rodiště Jakuba Mořického

Hardline: špatný import z USA a Belgie

Život jako takovej: poslouchejte Wericha

Války: jedině s malými mloky

Kamerový systém: 1984

Nenávist: strážnej anděl si vzal volno

Slova na závěr + kontakt + plány do budoucna … díkec …

Dík za podporu a přátelství.

gospelofthefuture@yahoo.com

www.myspace.com/gospelofthefuture

Ministry of Occultism

PRAYING HANDS, BOTH WRISTS CUT

BLOOD FILLED PENS WRITE DOWN OUR NAMES

WHEELS OF DOOM RUN PRINTING MACHINES

ETERNAL CURSE AMONG HOLY BOOKS‘ LINES

ROTTEN GLORY ABOVE SAINTS‘ HEADS

SHINES AT THE END OF YOUR LIFE

Brotherhood of Freak Fountain

STREAM OF DEAD WATER

LEAKS FROM YOUR MOUTH

LIQUID ONCE GAVE YOU BIRTH

SOAKS YOUR GRAVE’S GROUND

Ref:

GROWING FEAR

REALITY BITES

YOUR DEATH IS NEAR

(AT THE) DAY OF WATERED MINDS

PRENOTION WE SHARE

LEADERS OR SWINE

COMPANIONS FROM HELL

CAN’T BE DIVINE

Caves Have Ears

UNDER THE MASS OF STEEP HILLS

COVERED BY IMPENETRABLE WILDS

AND ANCIENT LAKES

THEY DWELL

BY THE ANCIENT LAKES THEY DWELL

ECHOES IN CIRCLES

ENGRAVED THROUGH RUINS

BY THE BLOOD BRIGHT TEETH

OF MANKIND

UNDER THE MASS OF STEEP HILLS

SPELLS, THREATS AND SCREAMS

BURY, BURY ME DEEP I NEED TO FACE

AGAIN ALL MY SINS THAT ATE MY SOUL

ECHOES  IN CIRCLES ENGRAVED ON STONES