Napalm Raid

Jdeme na to. Datum zrodu, členové, diskografie, historie .. prostě všechno od prvotních začátků kapely až po současnost …

Tom – basa, Graham – bicí, Corpse – kytara / řev.

Vydané věci:

Split kazeta se System Shit (diy)
Sedmipalec „Corruption of their little minds“ (Rust and Machine Records)
Sedmipalec „Trail of the world“ (Rust and Machine Records)
Dvanáctipalec „Mindless Nation“ (Rust and Machine Records)

Začlo to všechno myslim někdy ke konci roku 2009.  Byly to těžký porodní bolesti, protože se střídali členové a pořád něco nevycházelo. Srovnalo se to tak cca před rokem či dvěma. Všichni jsme konečně byli nalazený na stejnou vlnu a chtěli hrát a jezdit na tour. A takhle dobře to funguje i dnes.

Co vás inspirovalo k tomu založit kapelu? Jaký jsou vaše oblíbený smečky?

Byl jsem už unavenej z kapel, ve kterých jsem hrál. Žádná z nich nikdy nevyrazila na turné. Chtěl jsem začít něco novýho a najít ostatní členy kapely, který by chtěli hrát hodně naživo a jezdit na turné. Protože bydlím 14 hodin cesty od nějakého většího města (Montreal) je hodně těžký sehnat prachy a čas na živý hraní. Oblíbený kapely? Hromady, teď momentálně hodně poslouchám např. Instinct Of Survival – North of nowhere.

Co texty? Politka, antifa .. nebo spíš osobnější lyrika?

Texty píšu hned jakmile mě něco napadne, žádnej plán nebo téma. Málokdy píšu o mejch názorech mimo hudební scénu. Určite sami v mejch textech poznáte, co jsem měl na mysli a jaký postoje zastávám. Nemyslím si ale, že bych měl psát o určitých věcech jeno proto, že hrajeme takovej styl jako hrajeme, a takhle to dělám vlastně po celou dobu co hraju v kapelách.

Vypadá to, že v dnešní době se návštěvníci hc / punk koncertů moc nezajímaj o texty a poselství v nich, což si myslím je jedna z hlavních odlišností týhle subkultury od mainstreamu. Nejspší se zajímaj už jenom o image nebo o to kolik alb stáhli za minulý týden. Vnímáte to jako problém i ve státech? Nebo si myslíte, že to není tak horký?

Ještě jsem se s tím tady nesetkal, ale znovu říkám, že tím jak bydlím daleko do všeho, moc se s lidma z hc/punk scény nestýkám. Musí to bejt pěkně na nic, poslouchat texty o ničem (a tady to zřejmě je něco jako „ztraceno v překladu“, ptal jsem se na návštěvníky koncertů, ne kapely .. pozn. Periferia.cz). Psaní snůšek nesmyslů je něco jako zbytečná práce. Texty jsou komunikační kanál, něco se jima sděluje. Ale možná až kapely začnou skládat texty o ipadech nebo iphonech, děcka na koncertech tomu budou možná věnovat větší pozornost.

Download nebo vinyl? Nebo kombinace? Co nacházíte pozitivního na stahování?

!Vinyl! To je snad jasný, mít a držet v ruce fyzickej formát od  kapely je přece mazec. Stahování je dobrý pro hledání novejch nebo naopak hodně starejch kapel. Našel jsem takhle spoustu muziky, kterou bych nikdy neslyšel, kdyby nebylo internetu. A hlavně je to totální zásek, hledat a nacházet další a další nahrávky.

Teď nám prozraďte něco víc o vašich nahrávkách. Vím, že máte dva sedmipalce a debutní LP na Rust and Machine Records. Kde jste je nahrávali a jak jste spokojení s výsledkem? Jaké jsou ohlasy?

Dvanáctipalec jsme nahráli u kámoše v obýváku, teda spíš hulící místnosti. Malej prostor jako kráva, jak jsme nanosili aparát, stojany, zapojili mikráky, tak se odtamtud nedalo skoro vylézt. A nakonec se ta nahrávka hodně povedla, fakt jsme s ní spokojený. Mitch a Dan udělali dobrou práci. Bylo to vlastně poprvé co jsme nahrávali na naše krámy a kdy jsme byli při nahrávání všichni pohromadě v jedný místnosti. Nahrávku ze sedmipalce „Corruption Of their Little Minds“ bych někdy chtěl nahrát znovu, neměli jsme naše aparáty a já svoji kytaru. Možná to uděláme pak pro nějakou diskografii nebo nějakej repress s novým zvukem.

Před pár měsíci jste se vrátili z dvouměsíčního turné přes Kanadu a USA, slušná porcička. Přežili jste? Máte nějaký veselý historky z tohodle vejletu nebo jste dorazili tak unavený, že si (radši) nic nepamatujete? Hráli jste / potkali jste nějaký nový dobrý kapely, který s váma hráli? Jestli jo, jaký?

Jo to bylo nejlepší turné co jsme absolvovali. Fakt jsem překvapenej, že jsme se vrátili živí. Naše dodávka byla čtyřsetdolarovej vrak, kterej to celý z nějakýho důvodu celý vydržel a ujel. Poslední část tour jsme se motali po silnicích s oblaky bílýho kouře, který vycházely z vejfuku a navíc nám pořád vypadával volant plus dál dalších drobností. Je těžký vyjmenovat jenom nějakejch pár historek nebo momentů, protože se toho po cestě stalo kurva hodně. Jedna věc, která mě ale právě teď napadá bylo, když jsme si na Floridě dávali navzájem elektrošoky, jo to byla sranda … a taky bolest jak prase. Graham má seznam kapel, se kterejma jsme hráli a který jsme viděli. Sám si jich taky tunu jako pamatuju, ale fakt k nim bez seznamu nedokážu přiřadit jména. Haha.

Zahlídnul jsem, že koncem letošního roku vyrážíte znovu na dlouhý tour, ale tentokrát jedete prznit Mexiko. Jak moc komplikované je zorganizovat tour po Mexiku? Nebo máte nějakého lokálního promotéra, který vám s tím pomáhá? …A samozřejmě nejde se nezeptat, vzhledem k tomu, že jezdíte na tak dlouho pryč z domova, co děláte? Jaká je vaše práce? Co třeba vaše rodiny, jsou v pohodě, že jste pryč takhle dlouho? Ty vole, 3 měsíce z roku na turné, punk as fuck! .. Kdybych to takhle udělal já, tak mě žena a děti odstřelí…

Jo tam se kurva těšíme! Na posledním tour jsme hráli v TJ MX a bylo to skvělý? Nikdo z nás předtím nebyl takhle dole. Náš vydavatel má kámoše dole na jihu, kterej dělá a organizuje turné pro kapely. Má komplet vybavení a navíc to celý i odřídí, takže ve skutečnosti nemusíme dělat vůbec nic jenom dolů na jih zaletět a setkat se s ním! A je to příjemná změna, protože doteď jsem tohle všechno zařizování dělal já sám. Bejt tak dlouho pryč není zas tak velkej problém, pokud máme našetřený nějaký prachy. Graham maká ve vegi cafe/magazín obchodu, Tom dělá kurýra v Montrealu a já stavím motorky. Máme svoje práce už hodně let, takže to o nás v práci vědí a nechaj nás na pár měsíců odjet bez větších problémů. Nechtěj nás vyhodit, takže nás radši pustěj na tour. Nemáme rodiny a děti, jenom občas přítelkyně haha. A ty už vědí, že máme tenhle život rádi, takže proti tomu nic moc nenamítaj.

Hrajete ještě v nějaké jiné kapele? Nebo jste aktivní v nějaké organizaci atp?

Tom a Graham hrajou oba v milionu dalších kapel. Například Hellacaust, Terratomb, Metalian a Abyssed atd. A já zrovna nedávno jednu kapelu, ve který jsem byl, opustil. Jsem teď víc v obchodě a v práci než doma a nemám skoro vůbec žádnej volnej čas.

Můžete nám doporučit nějaké nové dobré kapely z místa, kde bydlíte, fleky na koncerty, prostě něco jako lokální krátkej scene report.

Spousta novejch a dobrejch kapel se tady z ničeho nic objevila. Abject Pax, Concrete Asylum, Vixens, Burnt Church, Silent Order, Life Chain .. atd. atd. Zkuste si na netu zadat do vyhledávače DIYhalifax  a určitě narazíte na nějakou stránku nebo blog mapující místní scénu. Jo pár míst na hraní tady je, ale vždycky se nějaký objeví a po pár koncertech se většinou zase rychle zavřou. Dobrý místo je třeba Sad Rad, je to nad nějakou prodejnou topení do aut. Je tady taky pár barů, kde se dá hrát, ale bary jsou na hovno. Navíc tady v Halifaxu hrajeme jenom občas, protože Tom bydlí v Montrealu, což je 14 hodin cesty.

Máte rádi vaření? Hoďte do placu váše oblíbené recepty … nebo oblíbená jídla?

Jo vařím rád, vařím si pro sebe už hodně dlouho, v podstatě už od mala. Nemám něco jako oblíbenej recept. To co uvařim většinou stejně chutná pokaždý jinak, protože to pokaždý jinak asi i dělám. Každopádně nejoblíbenější jídla jsou pivo a hulení, hlavně na turné, tam jsou to každopádně dvě položky, který se konzumujou rozhodně nejvíc. Nedávno jsem dostal o kámoše recept na výrobu domácích vegan klobás! Ten samej recept je k dispozici i na youtube pod heslem „existenchal vegan sausages“, a jsou fakt výborný!

A teď něco o koníčcích? Nějaký ujetiny? Hrajete fotbal, lední hokej nebo sbíráte známky a komiksy?

Do 15 jsem jezdil na skejtu a někdy kolem tohodle věku jsem se začal zajímat o motorky a začal jsem je stavět a to je moje práce / koníček v podstatě doteď. Jo a ještě vyrabím prsteny, to je hádám trochu ujetý? Kámoš mě do toho dostal asi před rokem, ten samej kámoš, kterej mě uvrtal do motorek. Vyrobil jsem už pár svatebních prstenů pro svoje kámoše, fakt jsem si tu práci pro ně užíval.

Jo a protože mám rád pivo, tuhle otázku jsem si samozřejmě nemohl odpustit, jaký jsou vaše oblíbený značky? Nějaký dobrý lokální piva?

Záleží na tom, kde se zrovna nacházíte, ve státech je těžký nalejt se za použití jejic piv, takže kupujeme Old English 40´s, který maká. Chutná to docela dobře a dobře vás to i sundá. V Kanadě většinou kupujeme střednětonážní piva, který vás sice jako vožerou, ale můžete v pohodě v požívání pokračovat i druhej den. Dřív jsme i pivo vařili, když jsme všichni bydleli v jednom baráku s naším starým basákem. Ten to fakt uměl, jak pivo tak i cider a víno. Ty časy byly něco jako nekonečnej mejdan s nekončenou zásobou chlastu. Nejlepší lokální pivo pro pankáče ve Novém Skotsku je Olands!

Ok, to je asi tak všechno, víc mě nenapdá, takže poslední otázka je vlastně prostor pro vás, plány,  budoucnost, cokoliv …

Chtěl bych poděkovat všem kámošům a kapelám, který nám pomáhali na cestách posledních pár let. Je dobrý vědět, že když chceme takhle dál jezdit, máme naše punkový rodiny přesně na těch správných místech a v těch správných městech. Plány jsou prosincový turné v Mexiku a v roce 2013 bysme se rádi podívali do Evropy. Jestli nám s tím někdo chce pomoct ať mi napíše na tenhle e-mail: pilon_3@hotmail.com. Jo a taky se určitě pustíme do novejch songů, který by měli vyjít na jednom či dvou splitech a pak hned druhá velká deska.