Pullout

Čau, mohl bys ve stručnosti představit tvoji kapelu, její historii, atd.?

Ok, takže jsme PULLOUT ze severní Kalifornie. Jsme úplně nová kapela, takže nemáme moc dlouhou historii. Členové jsou poskládaní z kapel: Monster Squad, DCOI, Rosevere a Knuckle Puck. S naším novým albem plánujeme hrát co nejvíc to půjde jak v USA, tak všude jinde.

V Pullout můžeme najít 3 členy Monster Squad (2x už hráli v Brně). Co se stalo s MS?

To je pravda. Ultimate Justin, JMFC a já ještě hrajeme v Monster Squad. MS se rozhodli dát si před rokem pauzu. Odehráli jsme Anglii a evropský tour v únoru 2008 (mimochodem to bylo úžasný tour) a od té doby jsme doma hráli jen pár koncertů. Dřív jsme hrávali opravdu hodně a pár lidí z kapely potřebalo pauzu od tak častýho hraní kvůli osobním záležitostem. 3 z nás si ale nedokážou představit život bez tour, nahrávání, zkoušení atd…Takže Pullout se dali dohromady hned po tom a bylo to skvělý. Jsme spokojení s muzikou jakou děláme a máme dobrý ohlasy od lidí kolem nás.

V následujících týdnech budete vydávat vaši první desku "Eagles and Vultureles". Mohl bys nám něco o téhle desce říct? Jaký labely na tom pracují a jak probíhalo nahrávaní?

Jasný, nová deska by měla být venku v listopadu 2008. V Evropě vyjde u Razor Blade Music (Německo). Náš kámoš Benni z SS-Kaliert vlastní tento label s pár kamošema a pomohli nám vydat tuhle nahrávku a taky zařídit evropský tour. Je to skvělej label, kterej se o kapelu stará. Novou desku jsme nahráli v červnu v Pus Cavern Studiu v Sacramentu. Stálo nás to opravdu hodně, takže jsme tam strávili 3 dlouhý a horký dny bez jakékoliv újmy na zdravi 🙂 Pus Cavern je studio, kde Monster Squad nahrávali všechny alba, takže už máme dobrý vztahy s Joem a jeho ženou Lesou. Úžasně se s nima spolupracuje.

USA verze vyjde u GMM recods. Proč jste si vybrali tento label?

GMM je label Jimma z Pressure Point a Whiskey Rebels. Jsme kámoši dlouhou dobu a on nás oslovil s tím, jestli nechceme tuhle nahrávku. GMM za svou historii vydalo spoustu skvělých kapel, takže jsme byli nadšení, když nám řekl, že to chce vydat.

Viděl jsem váš koncert v Sacramentu a můžu říct, že koncerty v Kalifornii jsou trošku jiný než v Evropě. Například Váš koncert v Kavárně. Takže, jak ty vidíš rozdíly mezi Evropou a USA?

Haha, jasný, pamatuju si tento koncert.  V současné době je těžký najít místo kde se dá hrát hardcore/punk, takže musíme hrát tam kde se dá. Hodně majitelů klubů se bojí ztráty peněz kvůli žalobám za zranění na koncertech nebo rvaček, kterých jsme už pár viděli v klubech po USA. Evropská scéna vypadala víc spojeně a organizovaně. Kluby fungují a lidí pracují skutečně tvrdě na tom, aby udrželi scénu na živu. Někdy se mě zdá, že na americké scéně serou na kapely co jsou na turné a nezkouší hledat místo kde hrát. Nechápejte mě špatně, stále je tady spousta lidí, co to berou opravdu vážně a dělají to nejlepší co můžou, ale z globálního hlediska se mě zdá, že v Evropě to funguje trošku líp.V Evropě se taky daleko lépe staráte o kapely na turné.

V únoru budete mít turné po Evropě. Řekni nám něco k tomto tour a na co se nejvíc těšíš…

Tohle tour není ještě uplně hotové. První koncert bude v Berlíně na Punk and Disorderly festivalu. To by měla být sranda, jsme nová kapela, takže nevím jestli někdo ví, kdo jsme. Naštestí nám teď vyjde ta nahrávka v Evropě, takže to by nám mělo pomoct. Důležitý je, že bude zábava, uvidíme starý kámoše a poznáme zase nějaký nový, stejně tak hrát v nových městech a státech.

Co ovlivnilo Pullout a o čem jsou Vaše texty?

Kámo, na tohle bude těžká odpověd. Po hudební stránce nás ovlivňivuje spousta věcí, takže to se dá těžko říct. Každej z kapely umí hrát na kytaru, takže každej skládá songy. Všichni posloucháme spoustu odlišné muziky než ten druhej, spoustu ruzných stylů a kapel. Já píšu všechny texty k songům. Obvykle píšu o věcech co se stanou v mým životě. Tento rok se mnou vymrdalo pár mých dobrých kámošů, takže to nejvíc ovlivnilo tuhle nahrávku. Také pak současné politické a ekonomické problémy v naší zemi a každodenní život má taky dopad na náladu textů, který píšu.

Mohl bys nám něco říct o hardcore/punk scéně v Kalifornii – důležitý kapely, kluby, labely atd…?

Máme tady opravdu velkou scénu a jsme šťastní, že je tu tolik úžasných kapel. Ze severní Kalifornie je to mix punkových a hardcorových kapel: Ceremony, Sabertooth Zombie, Whiskey Rebels, Pressure Point, DCOI, Peligro Social, Knuckle Puck, In Desperation, Internal Confict a to bych mohl pokračovat dál… Jak jsem řekl předtím, s klubama je to tady složitý, ale je tady 924 Gilman St. v Berkeley – to je jeden z těch co funguje přes 20 let. Pak je tady Volunteer club – completně DIY flek. To je nejspíš moje nejoblíbenější místo v zemi. Dále je tu pár, který jsou občas otevřený: El Balazo Gallery v San Franciscu, Burnt Ramen v Richmondu a VFW Hall v Sacramentu, ale ten nedávno zavřeli. Je tady pár malých labelů, pár dobrých je od mých kámosů: Downtown Academy, Slambi Rat a samozřejmě GMM Records.

Vzpomínám si, že před pár lety byl velkej boom “spiky hair drunk punx” kapel jako Clit 45, Frontline Attack, The Virus, Chaotic Alliance apod. Teď je to trošku odlišný a v kurzu jsou víc hardcore kapely jako DCOI!, Pullout apod… Co se podle tebe stalo? Myslíš, že to byla jen móda té doby?

Nemyslím si, že to byla modní záležitost. Tady stále jsou „spiky hair punks“. Myslím si, že scéna se jen vyvíjí. Když budu upřímný, nechápu proč jsou teď kapely víc do hardcoru, ale já osobně to mám rád. Myslíme si, že je skvělý, když jsou ty scény dohromady. Pak je to více pohromadě. Speciálně u nás na severu si myslíme, že je absolutně hloupý, když nemůžou hrát hardcorový a punkový kapely dohromady, ale teď to vypadá, že se to mění. Každej v undergroundové-punkové scéně by měl být schopný brát to dohromady, protože všichni stojíme za stejnou myšlenkou. Je fuk, jestli jsi sXe a nosíš maskáčový kraťasy nebo jestli chlastáš a máš kovanou bundu. Každej by měl být na koncertě vítanej. Možná je to přechodný období, ale doufejme, že tohle hnutí bude držet pohromadě.

Slova závěrem?

Díky moc Martino a Mad Pigs za to, že jsme skvělý kámoši! Nemůžeme se dočkat až budem zase v Brně, pít Starobrno a jíst guláš :)) Diguete (pozn: Díky) (jakkoliv hláskujete thanks). Koukněte se na náš myspace, poslechněte songy a čau!

 

DUDE CREW!!
-Chris/Pullout