VIZITKA Jana Cézara, díl čtvrtý – Kanár

Na otázky odpovídal Kanár (Jonestown, Fear of Extinction, ex-Demarche, Cheers zin).

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

Teď zrovna Dellamorte – „Everything You Hate“, nejhranější deska asi demo Krypts a příjemný překvapení pro mě byla kapela Dispirate, který jsem viděl minulej tejden naživo…

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

Já vlastně jiný nosič než vinyly nekupuju … pokud kapela vydává CD a dělá záměrně jenom limitovaný LP, ke kterejm se človek nemá jak dostat, seru na ně, stáhnu a mrdat (já vim, neni to třeba problém kapely, ale labelu, ale zase na druhou stranu vim, na čem se s kym domlouvám) … a pokud má CD s běžnym obalem za 3 kila, tak si radši koupim tričko a stáhnu si to … nicméně nejdřív stáhnu, poslechnu a posléze koupim … asi jako všichni, hádám.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu „scény“? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Hele mě je nějaká scéna ukradená … totálně.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Habanero válečnej tanec po kuchyni do rytmu Skitsystem.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné …

Stihnout Motorhead dokud jsou naživu. Homosexuální stadionovej R´N´R vládne a celá pojebaná „true diy mrtě crust scéna“ ať chcípne stejně jako Elvis – udušená vlastníma blitkama, s hovnem v trenkách a mokrym flekem na gatích. Hell Yeah!