FOTOCRIME a BLEAKNESS v Brně, které potemní post-punkovou náladou

FOTOCRIME (USA) + BLEAKNESS (Fra)
19.9.2018
Brno @ Kabinet Múz

Zářijová středa bude místem setkání starých známých. Již poněkolikáté se tak v Brně ukáží osoby, které doslova formovaly scénu ve svých městech.


FOTOCRIME
(USA) – fotozločin z rukou členů COLISEUM, YOUNG WIDOWS se vrací na místo činu. A tak je tu opět možnost zažít atmosféru 80. let, kde aura post-punku byla na vrcholu. Temný samet a taky darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Vůdčí osoba Ryan Petterson (ex-Coliseum, Black Cross, Metroschifter, Whips/Chains,…) se stává vyrovnaným společníkem v začouzeném noir světě, kde se ozývá paranoia studené války a neklid moderního světa. Fotocrime staví na výrazných kytarových nápadech, které jsou rámcově kočírovány omamnou basovou linkou, bublající elektronikou s mužsko/ženským vokálem. Po singlu a 12″ vydala kapela letos své debutové velké album s názvem „Principle Of Pain“ opět u vydavatelství Golden Antenna Records (v Brně známe díky koncertům From Monument To Masses, Tephra, Rosetta,…) a opět produkované mistrem zvuku J.Robbinsnem (Jawbox). Těšme se na večer, při kterém hustý dým budou krájet modrá světla a kult kapel Sisters Of Mercy, Joy Division, Cold Cave bude opět mezi námi.
https://fotocrime.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/fotocrime/
video: https://youtu.be/cW2ETyfa7zk

BLEAKNESS (Francie) – Energický punk-rock, ve kterém podezřele prorůstá do základu temná post-punková nálada. Francouzské trio se vrací přesně po roce do Kabinetu s novým 12″, o který se postarala vydavatelství, která mají čuch na kvalitu: Sabotage, La Agonía de Vivir a Destructure records. Ve svých řadách ukrývají léty provařené persóny francouzské nejen emo školy, a tak jména jako Amanda Woodward, Karysun, Chaviré hovoří za vše. Tohle je punk, kterému věříme.
https://bleaknesspunk.bandcamp.com
https://www.facebook.com/Bleaknesspunk/
video: https://youtu.be/vLfvZluKM50

Více info: www.facebook.com/theshullins
fb event: https://www.facebook.com/events/1800527233348039/

Další chystané akce The Shullins:
29.09. Brno – Kabinet Múz: Balaclava, Same River Twice, Loosers
01.10. Brno – Kabinet Múz: Part Chimp (UK), Petrol Girls (UK)
12.11. Brno – tba: The Guests (USA, ex-Sheer Mag)

 

Vložil: Buky
27.08.2018