Československé novinky od ROZPOR, POSTEA a NĚMÉ BARIKÁDY

„Milujeme vulgarizmy“ se jmenuje nová skladba bratislavských ROZPOR, kterou prostřednictvím videoklipu najdete tady. Zatím poslední vydanou nahrávkou RozpoR byl desetipalec „Radikálna ľudskosť“ z roku 2016, v předloňském roce bylo ohlášeno pár nových skladeb jako Neďaleko od rajanebo „Benefit, nie charita!“, v roce loňském pak vyšlo video „Dobrá správa“. To už pomalu dává slušný základ dosud nevydaného materiálu.
Východočeská crust / hardcore kapela POSTEA vypustila první ukázku z připravované desky „Cesty“, která vznikala ve studiu Low Resolution. První track „Květ strachu“ si můžete poslechnout na bandcampu, zní velmi slibně! Album jako celek bude k dispozici v první polovině 2021 a vyjít má stejně jako předloňské „Město“ (výklady textů tady) na LP + pár CD „vlastní výroby“.
NĚMÁ BARIKÁDA v letošním roce „oslavila“ 20 let existence a zároveň zaznamenala 10 let od jubilejního koncertu, který měl původně vyjít na CD s obsáhlým bookletem. Nyní byla nahrávka zkompletována a nahozena na bandcamp, kde je volně ke stažení či poslechu. „Pro nás je to taková příjemná vzpomínka, se všema chybama a nedokonalostma, který k živýmu albu patřej. A vlastně s malou přestávkou i teď aktuálně Barikáda frčí pořád v té „tehdejší“ sestavě.“ doplňuje k tomu Luděk. U jednotlivých songů jsou doplněny texty i komentáře.

Vložil: Buky
21.12.2020