Behind Enemy Lines – One Nation Under The Iron Fist Of God

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: Profane Existence
Délka: 37:15
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Více než 3 roky po posledním albu „Global Cannibal“ nás tahle anarcho-banda z Pittsburghu potěšuje novou deskou. Pokud BEL ještě neznáte (o čemž pochybuju), tak kapela je složená z veteránů punkové scény, sestavu totiž okupujou členové takových spolků jako Aus-Rotten, React, Devastation, Pist nebo Caustic Christ. Koneckonců historii BEL si můžete přečíst tady. My se zde opět dočkáváme naší pravidelné dávky emocí v podobě naléhavého anarcho-punku s vlivem crustu a silně politickými texty (jež do nás sypou přeřvávající se vokály), nutícími zatnout pěst a zkřivit tvář v záplavě vzteku a zloby. Behind Enemy Lines se nebojej říkat věci tak, jak se věci mají, a proto se i tady dočkáme textů namířenejch proti Bushovi, americký (nejen zahraniční) politice, zabíjení ve jménu svobody a v zájmu korporativních ekonomik, genocidě, náboženskému fanatismu, terorizování a trýznění válečných zajatců a pochopitelně válce v Iráku. Oproti předešlým deskám tedy v podstatě žádná změna a to ani co se týká samotnýho hudebního projevu. Dohromady tady máme 13 záseků (+ intro), všechny věrné tradici kolovrátkovýho rytmu, poháněnýho kupředu rychlejma bicíma. První (a poslední) zpomalení přichází až s šestym válem „Flooded“, kterej pojednává o záplavách v New Orleans, kde se vláda absolutně vysrala na pomoc chudejm / černochům. Mimochodem když hráli BEL v Minneapolis, přišla za nimi prý po koncertě plačící holka (pocházející právě z New Orleans) a děkovala za tenhle vál, nechápala, že se o tomhle problému nikde nemluví.

Samostatnou kapitolu zde pak tvoří booklet. Behind Enemy Lines k CD / LP totiž následujíc tradice Crass nebo Sin Dios přiložili knížečku, obsahující veškeré texty a plno fotek (jejichž ústředním motivem jsou pochopitelně hlavně americký čelní politici, fotky z válek nebo fotky hladovějících dětí ze zemí Třetího světa) a ilustrací s ironickými popisky. I tady je vidět, jak obsáhlý maj BEL texty, jakou důležitou část u nich tvořej. Tohle je totiž punk se vším všudy, punk plnící svůj prvotní účel – být hrozbou. Tyhle texty jsou nepřátelé společnosti, nepřátelé těch nahoře, tyhle texty na ně ukazujou prstem a říkaj „Víme o vás a nebudem vašim zločinům přihlížet věčně!“ Celkem má booklet 48 stran v případě vinylu a 64 stran v případě CD a většinu artworku má na svědomí bubeník se zpěvákem. A i za
něj jdou body nahoru, protože je vidět, že BEL na svejch releasech záleží a dávaj si na nich hodně záležet. A to se cení, hodně kapel by se od nich mělo učit.
Pakliže máte rádi kapely jako Conflict, Aus-Rotten nebo Born / Dead, tak nemáte co řešit – přesně jako kombinace těhle kapel to zní.

Tracklist:

01. George's Vision (Intro)

02. Faceless

03. Retribution

04. Gluttons Of Privilege

05. Turning A Blind Eye

06. Flooded

07. Shoot The Looters

08. Gutter Religion

09. Environmental Eclipse

10. Feeding Frenzy

11. Third World Blood

12. As Fascism Takes Root

13. American Rape Rooms

14. Molesting The Dead