Retching Red – Scarlet Whore Of War

Typ: CD
Rok vydání: 2006
Label: Rodent Popsicle Records
Délka: 23:51
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

V poměrně krátký době vychází americkejm Retching Red druhý album. Jak vidíte v záhlaví, kapela přešla pod bostonskej label Rodent Popsicle Records, kterej vede Bill z Toxic Narcotic. A ten rozhodně nevydává žádný pajcáky, na to vemte jed. Všechno podstatný o Retching Red si můžete přečíst v recenzi na debutový album, těhle pár řádků se bude týkat spíš změn a dodatků.

Takže bubeníka z Troublemaker a kytaristu ze Strychnine střídá bicmen Adam Grant (rovněž v kapelách Opressed Logic a Creepy) a hlavně mladej týpek Jake Dudley (Opressed Logic, Nothing In Return a Second Opinion), z čehož je jasně vidět víc než velká provázanost s kapelou Opressed Logic, ze který hrajou v Retching Red rovnou tři členové – vlastně všichni kromě zpěvačky Cinder Block. A právě kytara zde udělala asi ten největší skok, Jake tomu totiž svejma maniakálníma vyhrávkama dává další dimenzi. Jeho kytarový riffy zakončujou ujížděčky, jako by při hraní dostával epileptický záchvaty a ještě se u toho zběsile smál jak Joker z prvního Batmana… k vlastnímu projevu front(wo)manky tomu tak ještě dodává naprostej punc šílenosti. V těch svejch vyhrávkách se Jake evidentně vyžívá a ono šílený pískání a kvílení zní v muzice Retching Red fakticky dobře a je to zas znatelně šťavnatější. Co se týče zpěvačky Cinder Block, tak u tý se rozhodně nemusíte obávat, že by něco slevila ze svý nasranosti. Změny ale zaznamenáme i v jejím projevu, místama se totiž snaží i melodicky zpívat a světě div se (!) ono jí to jde! A celkem bez problémů. V refrénech se často střídaj mužský singalongy s ženskym ječákem = 100% kombinace, texty jsou i nadále nenávistný a útočný a nenechaj na nikom nitku suchou.

CD nabízí 14 válů, z nichž jeden jedinej má víc jak dvě minuty. A co je na tom supr, že jej zakončujou dva fakt skvělý vály („Upright Candidate“ a „Lying Sacks Of Shit“), protože neni nic horšího, než když víte, že vás od půlky nečeká už nic extra a album má po jejím překročení už spíš klesající tendenci. Prostě je supr, když se na něco můžete těšit až do úplnýho konce. Nejlepší songy: Scarlet Whore Of War, Blue Kid Trapped In A Red State, I´m A Rat, More Bad News, Blot It Out a oba výše zmíněné. Album „Scarlet War Of War“ se přes vás zkrátka převalí jako vlna tsunami a vy budete jenom počítat modřiny a sbírat vytrhaný vlasy … a hned pak si ho pustíte znovu. Z Retching Red se stala během pár minut jedna z mejch nejoblíbenějších kapel a proto už se teď klepu na další album, snad vyjde stejně rychle jako první dvě.

Tracklist:

1. Scarlet Whore of War 02:46

2. Freaky Nightmare 01:46

3. Bludgeoner 01:39

4. Blue Kid Trapped In a Red State 02:02

5. I´m a Rat 01:22

6. Unmarketable 01:25

7. More Bad News 01:33

8. Leviathan 01:24

9. Smoke Yourself Sick 01:39

10. Dull Murmur 01:46

11. Blot It Out 01:22

12. Stop Breeding 01:33

13. Upright Candidate 01:53

14. Lying Sacks of Shit 01:36