Struggle For Pride / Breakfast – El Burrito´s Skate Amigos

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: 625 Thrash
Délka: 07:45
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak jak jsem psal u recenze na Positive Strike, že tohle album by mě nalákalo už podle obalu, tady platí pravej opak. Už jen zjistit, co na tomhle CD vlastně je, byl celkem kumšt. Dokonce ani ze zadní strany, kde jsou napsaný „názvy“ válů, jsem nebyl zrovna moudrej (v přiloženém tracklistu vám usnadňuju orientaci). Eště že máme ty internety!

Jako by poněkud nejasný artwork sám o sobě nestačil, někde je tenhle release vedený pod názvem El Burrito Project. Není to ale název nějaké kapely, nýbrž mezinárodní skate skupiny, jak jsem později pochopil. Ta funguje od roku 2003 a název samozřejmě značí jejich velkou lásku k plněným tortilám. Členové této skupiny se podíleli i na vzniku tohoto splitka, což se samo nabízí, protože v zúčastněných kapelách i sami hrajou. Původně se sice hovořilo pouze o knize fotografií, zachycujících skateboarding v Japonsku, ale jakmile se v Tokyu objevil Max 625, všechno nabralo další rozměr a objevilo se rovnou split CD, které se brzo vyprodalo. Pak vyšel repress.

Toliko úvod a stručné vysvětlení okolností vzniku, teď už se podívejme na zoubek samotným kapelám. První a poslední vál maj na svědomí Struggle For Pride. Jejich prezentaci nejde nazvat jinak než „rachot“ nebo „skřípot“. Ale zapomeň na Gride, tohle je FAKT rachot a skřípot. Šílenej noise průplach, v jehož pozadí někde spíš tušíš vzdálený zpěv / řev. Jedna velká hluková koule, kde rychlý bicí odhaduješ v podstatě jen podle činelů. Takhle zní cirkulárka z Tokya.
Ze stejné vesničky pochází i druhá zúčastněná kapela – Breakfast. Ikdyž i tenhle zvuk má do ideálu celkem daleko, už to zní mnohem víc čitelně a dá se v tom orientovat. Výsledkem je pět vypalovaček rychlého přímočarého skate thrashcore se sborama v refrénech. Mít tahle kapela čistej zvuk, mohlo by to znít vážně dobře. Ostatně nacházim jejich diskografii a koukám, že toho vydali celkem dost, takže se po tom určitě někde poohlídnu.

Tenhle projekt asi slavil úspěch hlavně u zainteresovaných lidí, motajících se kolem El Burrito. A pravděpodobně i u dalších pár takových nadšenců, nebýt ale labelu a bookletu, a dostat tuhle nahrávku na kazetě nebo CD-R bez dalších informací, nejspíš bych jí považoval spíš za nějakou garážovou nahrávku dvou spřátelených partiček. Čímž rozhodně nechci její kvalitu nikterak schazovat, zkrátka to tak na první pohled zní. Breakfast ale rozhodně zaujali.

Tracklist:

1. Struggle For Pride - Wake Up To The Nightmare 01:53

2. Breakfast - El Burrito´s #1 00:38

3. Breakfast - El Burrito´s #2 00:32

4. Breakfast - El Burrito´s #3 00:46

5. Breakfast - El Burrito´s #4 01:08

6. Breakfast - El Burrito´s #5 01:37

7. Struggle For Pride - Last Call 01:11