Zlá Krev – Do It Yourself

Typ: EP
Rok vydání: 2016
Label: kooperace
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Skoro to vypadá, že cesty mezinárodní „sourozenecké“ dvojice Zlá Krev a Rozpor se prolínají nejen v postojích, hudebním stylu, koncertové image (kterou mladší bráška z mého pohledu trochu zbytečně napodobil po tom starším), ale i v blízkých datech vydávání svých nahrávek 🙂 Ale k věci: jsem moc rád za každou otevřeně antifašistickou kapelu, obzvlášť v době, kdy největší domácí média prokazatelně manipulují s realitou a tendenčně podporují fanatické fašizující nálady společnosti, nebo kdy pro část tzv. punks je naprosto bezproblémovou normou když se jejich oblíbená kapela fotí s náckama, a naopak se nezdráhá verbálně inzultovat kohokoliv, kdo se takové skutečnosti opováží kritizovat.

Takže, pokud patříte mezi fanouše kapel jako Rozpor, Železná kolona, Last Strike, Munícia nebo Aculeos, dobře víte, která bije. A nejspíš už máte tohle EP dávno doma. Zlá krev od poslední nahrávky (split s Rozpor, recenze) mírně přimetalovala kytary, stále to ale drtí břitce a úderně, a hlavně to vzala za ten nejlepší konec, když navázala právě na to nejlepší ze zmiňovaného splitka. Bojovně naladěný sbory + úderný a chytlavý refrény; to co výborně fungovalo u „Fight For Your Rights“ nebo „Think Out of the Box“, je v podobné míře dotaženo i na tomto EP. Posluchač se má čeho chytit. Materiál byl nahrán pěkně stylově ve studiu v Bzenci (Shaark), jež dodalo nahrávce říznej, silnej a dynamickej zvuk, kterej je pro tenhle styl nejen potřebným, ale snad až zásadním elementem, pokud má všechno fungovat. A tady to funguje, buďte bez obav. Křest EP proběhl symbolicky na Klinice, což také jasně naznačuje, jakým směrem se ideály kapely ubírají.

Plnobarevný rozkládací booklet obsahuje slušivou grafiku a texty v češtině i angličtině. Jedná se navíc zřejmě o poslední nahrávku s Badem za bicíma, ZK totiž mají od konce března bubeníka novýho, takže přeju ať to šlape (Bad to teď mastí právě s Aculeos).

Čili, přestože je to místama tak trochu vykrádačka už několikrát zmíněných bratislavských Rozpor (úvod DIY mluví za všechno), víc vnímám míst s vlastní invencí a právě v těch to Zlý krvi šlape nejlíp. Nemusíte se mnou souhlasit, ale podle mého názoru si ZK přes všechny ty průkazný inspirace tak nějak uchovává vlastní xicht a podle čitelných postupů už je prostě poznáš. Dynamit!

Tracklist:

1. Intro

2. V životě jako v ringu

3. Rychle a zběsile

4. Do It Yourself