Go And Kill #6

Typ: Recenze, Tiskoviny
Rok vydání: 2023
Autor zinu: Ondra Fastcore
Počet stránek: 135str
Autor: Chip Nixon
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Go And Kill #6 8/2023

Jak to otevřeš, hned to voní tiskařskou černí, papírem, specifickym zápachem. A poctivou prací, i když je to naprosto otřesný slovní spojení. Ale fanziny jsou o čistym nadšení a nebojim se říct, až fanatismu. Pozitivním fanatismu. Jde o naší věc. A na stránkách jakýhokoliv fanzinu (IT, herní, metal, punk, feminism, libovolno) se naprosto zhmotní vášeň až do fyzična.

Thrash obálka, thrash fanzin ve smyslu přímočarosti, thrash rozhovor s Faüst, rozhovor s Maxem Wardem z 625 Thrash. Thrash, thrash, thrash. Jeden z velice zajímavejch rozhovorů (625 Max). Kluci z několika desetiletíma na obrácenym křížku, nikdy se tomu nezpronevěřili. Totální respekt. Jenže – a naštěstí – to samý se dá říct o Čertovi z Gride (opět skvělej rozhovor), Stoffelem z Yacøpsase, Skuldovo jazzgrindovým okýnku, Skuldovo sloupku, Kloučovo sloupku, Ondrovo sloupku, všech sloupcích… Škoda slov, málo platný. To je psaný s láskou a ať mi nikdo netvrdí, že ne. Mičlův sloupek!!! Vole, naprosto skvělý, otevřený, zábavný, smutný, realistický. Velkej sympaťák!!! Článek o Anti Cimex, kde jsem se zase dozvěděl něco novýho a hned jsem z toho dostal chuť na pivo. Sonda do kazetový historie a Ondrovu vztahu k nim. Kus života. To je pure love.

Téměř nezbytnou součástí fanzinů jsou i tour reporty, kdy očekáváš že se stane to co se stalo. Někdy jsou napsaný zábavnější formou, někdy míň. Stejně tak jako probíhající tour. Někdy se povede víc, někdy míň. Tak i tour reporty v Go And Kill. Přesto je mám rád a rád je čtu. Jak jsem ale minule sjezdil Sněť za nahrazování členů, tak teď vyrazili komplet. Budou to sympatický hovaďáci, o čemž jsem teda nepochyboval ani po Telepatii. Chválím.

Tenhle časák jsem zhltnul téměř celej ve vlaku Mělník – Broumov. Na jeden nádech, za jedno dopoledne. Ondra se nikdy nezpronevěřil stylu, sportu, děláním věcí D.I.Y, svýmu časáku… Totální respekt. Je to teprve druhý číslo, který se mi dostalo do ruky a jsem prostě jenom nadšenej. Jenom nadšenej. Slovo jenom tady znamená maximum. K mání namátkou na punkrock.cz / madmusick.cz  Pak zkus určitě fastcore[A]centrum.cz