Chorobopop – Odrazit od dna

Typ: LP
Rok vydání: 2022
Label: Malárie Recs, Burina Recs, Cultburger Recs
Délka: -
Autor: štelca
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Člověku člověkem, pojišťuju si význam slova zřídlo. Nacházím, kdo byl Midas, Midasové. Pak oceán smrtichřtán, myriády, a kukuč má ten prevít! Výlet do tvarů, který se v mým slovníku objevují zřídkakdy a zřídkakde, hehe. Rok a půl jsem čekal na druhou desku Chorobopop. Trpělivost růže přináší. „Odrazit od dna“ je krapet zádumčivější deska, postavená spíš na atmosféře než frenetickým ťukání automatu. Ale štěkot samozřejmě nechybí, jak v staccatu programmingu, tak v textech. Ani jedno, pochopitelně, člověka znalého věci, nepřekvapí. Výraznější polovinou celku jsou ale atmo a čaro songy, víš jak bráško.

Domníval jsem se, že klíč dělení hlavního zpěvu je textový autorství, ale není tomu tak. Soupeři mají šanci. Sledoval jsem to ale dlouho. Obdiv ke Kečupovu zpěvu jsem přiznal už posledně, takže to vynecháme. A ano, víc než sypačky mě baví melancholický plošky. „Břehy“, to už je skoro mňágovská náladovka, z prvního dema reinkarnovaná „Jen sen“ je fakt sen (ta se mi líbila hned napoprvý) a „Mimo“ je jak outtake ze Samotářů. Marná sláva. Nevim, co by muselo bejt jinak aby… Co na to říct, když si přečteš:


Furt chybí love a ne, už není řeč o penězích

Zapal sucho ohněm a shoř s ním

Drž si trochu odstup

Vzpomínám léta strávený s Co-Cou od „…Vždyť strojům tolik chutná“, přes Telefon, Ctibův 7-inch na Dog Lovers, Lucifer Efekt, Playback Revival a první digital release Chorobopopu. A všechno pořád trvá. CD od jara, LP od pozdního léta. Baví mě ten digitál, baví mě ta typografie, baví mě to celý. Vydáno ve spolupráci Malarie, Cultburger a Burina Records. Všechno dobře. A novinková klipovka:

 

Tracklist:

A1. Napapanej pán

A2. Zuby

A3. Furt chybí love

A4. Jen sen

A5. Mimo

B1. Má chuť na krev

B2. Midas

B3. Odrazit od dna

B4. Břehy

B5. Střílet

B6. Názor