Falcon Burns fest 2018

FALCON BURNS fest  2018
sobota 15.9.2018
Sokolov @ Akryl (U Jedniček)

www.facebook.com/events/1540797996035376

Druhý ročník D.I.Y. hardcore punk festivalu s jasně politicky-sociálním přesahem. Zajímavý místo, dvě stages se skvělýma kapelama, výstava obrazů, distra a nejlepší vegan jídlo!


GUANTANAMO PARTY PROGRAM
(Polsko)
DIY sludge metal / post-hardcore z Wroclawi, hrající od roku 2006. Na kontě mají tři velké desky, symbolicky pojmenované podle jejich pořadí. Poslední „III.“ vyšla v loňském roce. Kromě těch vydali i stejný počet splitek s dalšími kapelami z Polska, konkrétně s We Are Idols, Suffering Mind a Hard To Breathe, a zároveň trojsplit s Echoes of Yul a Sun For Miles. Jestli máte rádi kapely jako Drom, Cult of Luna apod, očekujte i GPP.
https://guantanamopartyprogram.bandcamp.com
https://www.facebook.com/GuantanamoPartyProgram

HAERESIS (Německo)
Černočernej, blackem prolezlej post-metal z Berlína. K dispozici je zatím pouze předloňské eponymní demo se třema zářezama (2016), z čehož je zřejmé, že se jedná pořád o poměrně mladou kapelu (2015), takže neplést s death metalem ze Švýcarska. Aktuálně už ale Haeresis makaj na nové nahrávce, ze které jistě něco představí i na Falcon Burns festu.
https://haeresis.bandcamp.com
https://www.facebook.com/haeresisberlin

NIKANDER
Tahle brněnská parta nedávno u Day After records vydala debutové album „Sekyra prohnaná kolenem“, které se zařezává do kostí způsobem, jež rozhodně svému názvu nezůstává nic dlužen. Stylově se opět jedná o temný bahenní sludge / stoner.
https://nikander.bandcamp.com
https://www.facebook.com/nikander666

ROŽAVA
DIY rubanice z Brandýsa nad Labem hrající temný hardcore / emo-crust.
https://rozava.bandcamp.com/releases
http://bandzone.cz/rozava666

RUTKA LASKIER
Jméno téhle jihomoravské emo kapely se v posledních měsících skloňuje také velmi často, na čemž má zásluhu i jejich první velké album „Protiklady“, následující loňskému splitu se spřízněnými Pacino. Rutka se našla hudebně i textově. Inspirace kapelami jako Ravelin 7 je více než zřejmá.
https://rutkalaskier.bandcamp.com
https://www.facebook.com/rutkalaskierband

EMPTY HALL OF FAME
Tyhle papájové krasavce není třeba na Periferii představovat. Můžete si přečíst nedávný rozhovor, report z Brazílie nebo recenze (split s Thalidomide, EP „The Road„, kompilace „Z popela“, split s Burning Steps, EP „There Is Always Hope“ nebo první demo). To by asi mohlo stačit, teď už si jen nechte provětrat úsměvy během jejich energického setu.
https://emptyhalloffame.bandcamp.com
https://www.facebook.com/emptyhalloffame

WEATHERED MAN
Indie / emo folk z Prahy nebo chcete-li  sólový projekt kytaristy Homesick či Forget Your Enemies. Pro fanoušky City And Colour, Wind In Sails nebo Alcoa.
https://www.facebook.com/weatheredmanband

GNOSTAG
Politický rap z hlavního města. „Rapuju, abych nemusel některý lidí zabít.“ – to je dobrá pozvánka, ne?
https://www.facebook.com/gnostaG

CÁCORY
Tohle bude při zmíněných temnotkách i další pestrosti line-upu moc příjemný oživení. Tři naléhavé dívčí zpěvy, akustická kytara a xylofon. Skvělá hudba a skvělé texty. Holky můžete znát třeba z jejich předchozích kapel Finis Afemie či Tabula Rasa. Čistý punk ve folkové podobě.
https://chyba.bandcamp.com/album/split-4

START: 16:00
VSTUP: 200,-
ADRESA: K. H. Borovského 111, Sokolov, Czechia
GPS: 50.178731, 12.653799

Vložil: Buky
09.08.2018