Nezúčastnil jsem se v únoru, mrzelo mě to ale jako bych tam byl. Vyšla parádní, stokusová (100ks na prodej), dvanáctipalcová záležitost. Živák s atmosférou. Živák, kterej neni uměle přepalovanej hlučícím publikem, aby bylo slyšet, jaká to byla mrda. Ve stopách potlačující lidský ego se uplně příkladně jedná o záležitost, která k tomuhle štýlku tak nějak Číst více

V ovzduší apatie a nezájmu, která je pro českou kotlinu v poslední době celkem typická, vyšlo za kooperace několika evropských labelů split LP mezi belgickou stenchcore / crust smečkou Last Legion Alive a řeckou crust / metal bruskou Hellstorm. Prvně jmenované jsme měli možnost vidět naživo už dvakrát. Poprvé předskakovali Oi Polloi v Matrixu, podruhé Číst více

5. listopadu, 2014

Crust z Řecka. Mnohé z vás okamžitě napadnou kapely jako Hibernation nebo novější Hellstorm. V případě debutního alba kapely Lethé, tak nemíříte ani moc vedle. Spíš je to trefa do černého. Mimo totální pocty Disclose v podobě Go Filth Go, snad není crustová řecká kapela, která by nebyla ovlivněná prvně jmenovanými Hibernation. A ty já Číst více

Pod nánosem pavučin a prachu jsem zase našel desku, na kterou jsem měl pár slov napsat už hooodně dávno. Tvl já to vedu tohleto. A cože to je za asfalt? Tuzemské split LP, souboj mezi Lichens a Kriminalität. Vyšlo v nákladu pouhých 250 ks a bílými kolečky, které byly dodatečně opatřeny razítky s logem kapel. DIY as Číst více

Moje oblíbená kapela udělala to, po čem jsem tolik volal. Vydala velkou a přece tak akorát krátkou desku. Už úvodní píseň mě odnesla do poloviny nultých let a sonický oblasti skandinávskýho punku tý doby. Jinak je to příjemná záležitost bez provinčních nesmyslů (provinční punk sám o sobě není špatně). Kus Anglie, kus CBGB, kus LA, Číst více

Tohle psaní jsem odkládal na dobu, kdy budu mít v sobě víc pozitivní energie než tý negativní. Tenhle víkend mě celkem nabil. Začátek Nuclear Winter Tour, kdy jsem se naoko rozčiloval, že je 007 narvaná atp., ale moc dobře všichni víme, že je super, že na pouze český kapely přijde takovej kopec lidí. Na začátku Číst více

Čas od času mě přepadne chuť pustit si něco u čeho si trochu odpočinu. Mentálně. Takže se občas pustím i do nějakýho toho emo neo crustu alá Fall Of Efrafa. To znamená tuny vybrnkávaček, spíš žádný než nějaký tempo, který se po dlouhejch minutách překlápí do melodickejch d-beat / crust linek. Jednou z nahrávek v Číst více

22. března, 2012

Dalo by se říct, že co norská hardcore kapela, to záruka kvality. Navíc snad všechny kapely z Norska, který poslouchám a mám rád, jsou šmrnclý nebo nějak jinak dotčený tou jejich black metalovou surovostí a chladem. Livstid znám z jejich split sedmipalce z Passiv Dödshjälp, kde mě samozřejmě spíš zaujali švédští kolegové. Chyba. Celkem v Číst více

26. dubna, 2019

I mě hudebnímu analfabetovi a negramotnému hovadu, kdyby někdo pustil tuhle nahrávku a já měl při tom zavázané oči, tak by mi došlo odkud vítr vane. A naschvál to nenapíšu. Předpokládám, že i členům kapely samotné musí tohle přirovnání a škatulkování tak trochu vadit. Takové to nepříjemné ošívání při zmínce, která vám není tak úplně Číst více

12. srpna, 2025

Trochu faktů na začátek. Budím se, je úterý. Zářijová sedmička vyprodána. Nemám tušení, kdo zrovna v kapele je anebo není. Mimo Husara a Melnicka. Teď už jen pocity. Osm let v tahu. Intervaly se zkracujou. A já pevně doufám, že po vydání „Amen“ nikdo neumře. Bylo toho dost. Nerad bych zakládal tradici vydávání další desky Číst více